TurkNet 85 Mbps altyapı ile 60 Mbps hız veriyor

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Apartmanda Türk Telekom fiber ankastresi var. 1 yıl önce TurkNet'den 75Mbps çok rahat alabiliyordum. Tekrar internet bağlattık ve şu an modemimde maksimum 60Mbps alabileceğim yazıyor. Modeme gelen maksimum hız da 53 Mbps. 35Mbps'lik paketteyken maksimum 53Mbps yazıyordu. Sanırım bu yüzden 53Mbps tanındı. Tahminimce ankastredeki kablolardan ötürü hızım yavaş. Çünkü bina içinde kablo değişimi olmadı. Daire içinde de kablolar aynı. Geçen yıl 75Mbps alabilirken şimdi 53 almak üzdü beni. Ne yapabilirim?
(Internet bugün bağlandı)

Benim hızımda 85mbitten 60'a düşmüştü Turknet'te. Arıza kaydı oluşturup ankastre için ekip göndermelerini iste. Ankastreden ne yaptılar bilmiyorum ama TT ekibi gelip sorunu çözdü 85 alıyorum şuan.

Daire ya da bina icinde bir sorun oldugunu zannetmiyorum. Cunku TurkNet eskiden 60TL ye 75MBPS veriyordu bana. Suan 85TL ye 53MBPS aliyorum. Bina ayni daire ayni kablolar ayni :(

Aynı sorunu yaşadık hocam ankastrede bir parça var o zaman değiştirirken adını söylemişlerdi şuan gerçekten unuttum o parça zamanla eskiyince hız düşüyor onu değiştirince hız yükseliyor. Sen özellikle ekip istediğini söyle onlar gelince seni çağırıyorlar durumu anlat anlayacaklardır.

Gayet iyi aslında senin durum.
Bende hat değerleri max 102mbps gösteriyor, üstelik sadece modem arayüzü değil Elitt ekibi de daire içinden ölçüm yapıp 104mbps değer ölçtü.
Gel gelelim ben modemi her açıp kapattığımda farklı bir sonuç ortaya çıkıyor. Şimdiye kadar 8 ile 76mbps aralığında farklı farklı değerlerde buluşuyor modem.
Asus, TP link ve zyxel olmak üzere 3 farklı modem denedim. Hepsinde durum aynı.
Kopma sorunu olsa snr margin değerleri kötü derim de kopma da yok.

Önümüzdeki ay millenicom sol alt yapısına geçicem.

410003

Paket loss sayısı normal mi? Daire içi tesisata kimse dokunmadı. Modem kutusundan çıkan hat kablosunu kullanıyorum.
Konu güncel. TurkNet ile görüştüm, bana şikayetim için Turk Telekom ekibi gelmeyeceğini, altyapımın maksimum 53MBPS Kaldırdığını söylediler. Ben rüya vs görmüyorum. Turk Telekom istese FTTH çekebileceği bir altyapım var. Netspeed, Oris Telekom, Millenicom bana 85MBPS Alabilirsiniz demesine rağmen, modem max rate 60 MBPS demesine rağmen nasıl oluyor da ben maksimum 53 MBPS alabiliyorum anlamış değilim.
@Melih ALBAYRAK konuma bakabilir misiniz?
@Cleante hocam siz de bakar mısınız?
Güncel.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 410003
Paket loss sayısı normal mi? Daire içi tesisata kimse dokunmadı. Modem kutusundan çıkan hat kablosunu kullanıyorum.
Konu güncel. TurkNet ile görüştüm, bana şikayetim için Turk Telekom ekibi gelmeyeceğini, altyapımın maksimum 53MBPS Kaldırdığını söylediler. Ben rüya vs görmüyorum. Turk Telekom istese FTTH çekebileceği bir altyapım var. Netspeed, Oris Telekom, Millenicom bana 85MBPS Alabilirsiniz demesine rağmen, modem max rate 60 MBPS demesine rağmen nasıl oluyor da ben maksimum 53 MBPS alabiliyorum anlamış değilim.
@Melih ALBAYRAK konuma bakabilir misiniz?
@Cleante hocam siz de bakar mısınız?
Güncel.
Doğru söylemişler. 52 MBPS’den fazlasını alamazsınız. Sebebi SNR değeriniz tam sınırda 8. Hattınız maksimum 60 MBPS alabilir fakat SNR değerinizin düşüklüğü sebebi ile 60 alamazsınız.
Binanızdaki ankastre kutusundan modeminize kadar giden kablo ne durumda ? CAT 5 yada CAT 6 kablo mu ? Ya da standart çift telli klasik telefon kablosu mu ?

Geri
Yukarı