TurkNet Aktivasyon Sorunu

166079

Megapat
Makaleler
2
Öncelikle şunu belirteyim, hat benim adıma değil bir arkadaşıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Eğer sizde desteklerinizi esirgemez iseniz müteşekkir olurum. Birkaç hafta önce Türk Telekom esaretinden kurtulduk. TürkNet'e geçiş yaptık. Tarifemiz ise şu şekilde;
16 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN - Heryöne 1000 Dakika - Taahhütsüz - Tam İletişim - 59,99 TL/Ay

TürkNet'e geçiş için, önce Türk Telekom hattını iptal ettik. Daha sonra, Türknet abonelik sözleşmesi için mail adresine birkaç dosya gönderdi. Gönderdiği sözleşmeyi imzaladık, kargo ile TürkNet Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeleri gönderdik. Buraya kadar bir sıkıntı olmadı.

Sıkıntı şu arkadaşlar,

Aktivasyonun son aşamasındayız. TürkNet'e dün itibari ile sözleşmeler ulaşmış ve OIM(Online İşlem Merkezi)'ne giriş yapılabiliyor. OIM'de "Aktivasyon" kısmı resimde görüldüğü gibi son aşamada.
TürkNet Aktivasyon.png

Yardım almak için TürkNet canlı desteğe bağlandım. Bana verilen cevap ise şu şekilde;
"Hizmetiniz farklı ISS üzerinden taşıma işlemi değildir. Yeni kurulum ilemi gerçekleştirilmiştir. Aktivasyon işlemleriniz tamamlanmıştır. Ankastre üzerinden size ait kablolar adınıza bir kağıt yada etiket ile işaretlenmiş olabilir. İşaretli olan kabloları elektrikçiden destek alarak bağlantısını sağlayabilirsiniz. Eğer bir işaretleme söz konusu değil ise bir inceleme talebi oluşturabiliriz."

Bina yönetimi bırak ankastre kutusunu bina içi kablolamaya bile sadece teknik ekibin uğraşması gibi bir karar almış. Ankastre'ye ulaşmam biraz imkansız gibi. TürkNet "Önce ankastreye gidin bakın, sonra bize gelin" gibi bir şey ima etti anladığım kadarıyla. Hat sahibi arkadaşım eğer TürkNet ekibinin aktivasyon için ekip göndermemesi durumunda abonelik iptalinde bulunacağını söyledi. Benim sorularım şunlar;
  • Türk Telekom hat iptali yaptı ancak aynı hat üzerinden TürkNet'e bağlanmam mümkün mü?
  • TürkNet kullanıcısı arkadaşlar hattınız kaç günde internet erişimine açıldı?
  • TürkNet eğer teknik ekip göndermez ise abonelik iptali lehimize olur mu?
  • Abonelik iptali yaparsak Türk Telekom haricinde farklı bir ISS öneriniz olacak mıdır?
Arkadaşlar yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Ben bir yakınımı da Türk Telekom'dan taşıdım. Biz iptal falan ettirmedik Türk Telekom ile bir iletişimimiz olmadı. Evrakları indirdik, çıkarttık, imzaladık, gönderdik. Bu kadar onlar bütün işlemleri yaptı. Kullanıcı adı ve şifresi 1 haftaya kadar geldi, onu modeme girdik ayarlarından, aynı hattan devam ettik bu kadar.

Neden iptal işlemi yaptınız ki ? Direk geçiş işlem yapsaydınız kablo derdiniz olmazdı.

Tekrar hat bağlanması için Türknet'in yönlendirmesi üzerine yine iş telekom ekiplerine düşüyor. Telekom ekipleri bina içine karışmıyorlar. Sadece binadan daireye olan bağlantıyı yapıyorlar.

Sorun Türknet'in değil, abonelik iptali olsa dahi diğer operatörlerle de aynı olacak.

@ReTinaS amacım Türk Telekom'dan paçayı kurtarmaktı. Hat iptali yapmak sonradan saçma geldi. Beklemem bi' sıkıntı değil. Ekip gönderirlerse sorun olmaz benim için.

@Dr. Sheldon C. Abonelik iptalini yaptınız Türk Telekom ile değil mi? Eğer yaptıysanız TürkNet'e geçtikten sonra mı yoksa önce mi yaptınız?

Hocam biz iptal falan ettirmedik, Türknet'i aradık biz geçmek istiyoruz dedik, önceki aboneliğiniz var mı diye soruyorlar zaten. Hizmet numarasını veriyorsun onlara, bilgileri veriyorsun, evrakları çıkartıp gönderiyorsun, her işlemi onlar hallediyor. Bizde böyle oldu.

@ReTinaS amacım Türk Telekom'dan paçayı kurtarmaktı. Hat iptali yapmak sonradan saçma geldi. Beklemem bi' sıkıntı değil. Ekip gönderirlerse sorun olmaz benim için.

Gelirler de geç gelirler, gıcıklığına en son dakkasına bırakıyorlarmış.

Geçiş işlemi ile zaten geçebilirdiniz ama zaten olan olmuş şuan bunu konuşmanın bir anlamı yok.

Ek olarak yarın bir Telekom'u arayarak bilgi alın ve bağlantı isteyin.

14 günlük serüvenin ardından TürkNet hizmeti ve kalitesine kavuşmanın mutluluğu :). Bir nevi Türk Telekom esaretinin bitişi ^.^ . Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

14 günlük serüvenin ardından TürkNet hizmeti ve kalitesine kavuşmanın mutluluğu :). Bir nevi Türk Telekom esaretinin bitişi ^.^ . Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Bro TürkNete geçmeyi düşünüyorumda bu güne kadar yaşadığın bir problem oldumu arkadaşım dediğine göre kötüymüş sürekli internet kesilip duruyormuş bazenleri internet 1 2 gün gelmiyormuş doğrumu şuanda TTNET kullanıyorumda 60 TL [50 GB 8Mbps (Kotayı geçersem 3Mbps) istediğim zaman ttnet'den çıkabiliyorum sence ne yapsam.

@Distopya aradan tam 22 gün geçti. Hiç bir sıkıntı yaşanmadı. Aksine verilen hizmet 10 numara. Bende Türk Telekom kullanıyorken senin kullandığın tarifede idim aynı ücreti ödüyormuşuz. Arada bir girip bakardım Türk Telekom OIM'e. Bi' girdim tarife değişmiş haberim olmadan 3 ay boyunca banka hesabından 118₺ ödenmiş. Sırf bu yüzden bile Türk Telekom'a zırnık bile vermemek için yeni ISS aramaya başladım. TürkNet'e geçmeye karar verdim. 2 haftaya bağlantı sağlandı. Forumlarda TürkNet'i öven arkadaşlar boşuna övmüyormuş cidden. Kalitesi tartışılmaz.

Arkadaşının yaşadığı internet kesintisinin TürkNet'ten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum dostum. Canlı desteğe bağlanıp sorunu sorabilir şahsen ben her soruma cevap buldum. Ek olarak belirtmek isterim 1 ay boyunca 150 GB kota var hala aşamadım o derece :). Arayıp söylediler sizin bulunduğunuz binada YAPA altyapısı var. Sınırsız internete geçiş yapabilirsiniz dediler. Bir sonraki ay yani Haziran'da kota kalkmış olacak. Sana tavsiyem altyapın destekliyor mu buradan bak. Eğer destekliyorsa zaman kaybetmeden geç. Eğer beğenmezsen abonelikten hemen çıkabiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı