TurkNet Aktivasyon Sorunu

Makaleler
18
Yer
İzmir
Malumunuz üniversiteler tatil olunca mecburen memlekete döndüm. Dersler de uzaktan verileceği için evde internet olmadığından TurkNet'e başvurdum. Başvurduğum gün altyapım 14 Mbps destekliyordu. Belgeler salı günü ellerine ulaştı, ve o gün kontrol ettiğimde 6 Mbps yazıyor. Cuma günü ekiper geldiğinde "Türk Telekom'un kabloları bağlamaları gerekiyordu, biz bir şey yapamayız." deyip gittiler. Ertesi gün aktivasyonla ilgili konu açtılar fakat çarşamba gününden beri "Aktivasyon Sürecine Başladık" şeklinde. Online Işlemler'den 3 gündür sorunumu iletmeye çalışıyorum, fakat kimse ilgilenmiyor. Bu ankastreden bağlantının acilip apartmana kablomun takılması için yasal sınır kaç gün? Cumartesi günü 36 saatte yasal olarak çözülecektir demesine rağmen bugün Twitter'da 3 gün diyorlar. İlla TT'den mi gelmeleri lazım?

TürkNet sonuçta Türk Telekom altyapısını kullanıyor, eve çekilmiş bir telefon kablosu yoksa TürkNet'in yapabileceği bir şey yok :)
Bütün sorun telefon kablosunu Türk Telekom'un evinize çekmemesinden kaynaklı.

O zaman yapılan altyapı sorgulamada neye dayanarak verecekleri hızı belirtiyorlar, ulaşıp hesap sorulsun bir şekilde.

Bulunduğunuz lokasyonda TürkNet'in kendi YAPA altyapısı bulunuyorsa size danışmadan oraya bağlıyor. Fakat bu YAPA santraline olan uzaklığınız arttıkça hızınız o kadar düşüyor. Ben bu durumdan çok çektim. TürkNet ile görüşün Türk Telekom altyapısı olan VAE santralinden sizi çıkarmasınlar. Tabi onaylarlarsa 😊

Turknet bağlatmak isteyen yakınımda TTNET kaynaklı bir sorun yüzünden 2 hafta kadar beklemişti ama extrem bir durum söz konusuydu o dönem. Yani TTNET bünyesinde ki bir aksaklık yüzünden beklemişti, sizin durum da buna benzer mi bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı