TurkNet altyapı sorgulama

nefersefa

Hectopat
1628286031769.png

Selamlar, Kablonet kullanıyorum ve Steam'den oyun indirirken saniyede 12 Mbps indiriyor. TurkNet'e geçsem saniyede 14 Mbps mi indireceğim?

Eki Görüntüle 1130273

Selamlar, Kablonet kullanıyorum ve Steam'den oyun indirirken saniyede 12 Mbps indiriyor. TurkNet'e geçsem saniyede 14 Mbps mi indireceğim?

Kablonet'te 12Mb/S indirir yani bu yaklaşık 100Mbps'ye denk geliyor yani doğru değer. 14 Mbps'de ise 1.9/1.8 Mb/S indirirsiniz.
1MB indirme hızı = 8 Mbps internet hızı.

Eki Görüntüle 1130273

Ben size kısa bir cevap vereyim, TurkNet'e şu anda geçmeyin zira Kablonet ile 100 Mbps'lik paketi kullandığınızdan ötürü 12 MB'lik indirme hızına sahipsiniz fakat siz VAE yani yerleşik altyapıya geçerseniz ve TurkNet abonesi olursanız, alabileceğiniz hız ADSL standartlarında olacak ve 14 Mbps ile sınırlı olacak, maksimum da 1.6-1.9 Mbps arası indirme hızına sahip olabileceksiniz.

Kısacası, TurkNet'e geçmeyin, TT'ye geçmeyin. Kablonet'te kalon.

Benim ve @ÇakmaAppleÇentiği Bey'in verdiğimiz cevaplar gayet yeterlidir. Bana göre de ortak tavsiyemiz şu anda bulunduğunuz sağlayıcıda kalmanızdır.

Kablonet 19.00 ile 23.00 arası 25 Mbps'ye düştüğü için geçmek istemiştik.
12Mbps'den 14Mbps'ye geçince 200 Kb/s hız artışı için operatör değişikliği yapmana değmez. Kablonet'te kalabilirsin bence.

Şu an daha fazla para ödüyoruz o yüzden makul geldi TurkNet'in fiyatı.

Hocam bence konuyu açan arkadaş yanlış yazmış. Steam'den 12Mbps indiriyor demiş. Steam'den anca 12Mb/s indirir bu da 100 Mbps'ye tekabül ediyor. Bir tarafta 100 Mbps bir tarafta 14 Mbps.Önceki mesajda da anlattığım gibi.

12Mbps'den 14Mbps'ye geçince 200 Kb/s hız artışı için operatör değişikliği yapmana değmez. Kablonet'te kalabilirsin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı