TurkNet Altyapı Sorgulamak

Umarım dediğin olur da tüm hızı alırım. Ek olarak bir ara kullandığım firmayı arayıp paket değişikliği yapacaktım. Apartmandaki tesisatınız kötü, onu değiştirin öncelikle demişlerdi. Sanırım önce onu halletmeliyim.

Hemen yanımdaki apartmanın dibinde telefon kutuları. 20-30 metre belki vardır. Adres sorgulamada baktığım da 74 metre yazıyor.

Hayir. TürkNet'in saha dolaplarinda cihazlari yok diye biliyorum. Oradan VAE altyapi verir. Yapa yi direk santralden veriyor. Santral ve saha dolabi farkli seyler. Size yapa santralden geliyor. Saye sistemi gelirse o zaman dolaplar müdehale edebilecekler. Sonra gelsin hizlar:)

Hayir. TürkNet'in saha dolaplarinda cihazlari yok diye biliyorum. Oradan VAE altyapi verir. Yapa yi direk santralden veriyor. Santral ve saha dolabi farkli seyler. Size yapa santralden geliyor. Saye sistemi gelirse o zaman dolaplar müdehale edebilecekler. Sonra gelsin hizlar:)

Doğrudur o zaman. Benim o kadar bilgim yok. :D

@cevapver santral yakında olduğunu nasıl anlayacağız veya hangi santralin olduğunu.

Hiz sorgulama sayfalarinda ADSL cikiyorsa direk zaten santralden veriyor hizmeti. Türk Telekom zaten muamma. Yakinsan VDSL verelim diyorlar. TürkNet harici zaten hep yakinindaki dolaplari gösterir VDSL'den. Eger santralden aliyorsaniz bu modem hat degerlerindeki hat zayiflama degerinden 3 asagi 5 yukari belli oluyor. Ama cevrenizdeki Türk Telekom genel merkezlerinde barindiriyorlar genelde santralleri. Bir de TürkNet'ten sorgulamada 35 hiz veriyoruz 85'e diyorsa bilin ki o hiz dolaptan veriliyor ve aktif altyapı yok. Akillilar bir de adam yolmaya calisiyorlar. 35 Mbit ama biz size 100 tanimliyoruz, alt yapiniz gelistikce hiziniz yükselsin. 2 km de nasil bir altyapı gelisecekse:)

2 senedir Türknet kullanıyorum yaşadığım şehir dolayısıyla altyapı hizmetleri yeni yeni geliyor. Geçen ay Türknet altyapı döşedi buraya. 16 megabayt indirme, 700 kilobayt yükleme alırken artık 30 indirme 3 yükleme alıyorum VDSL ile yetiyor bana. 4-5 tane İSS kullandım ancak favorim Türknet altyapınıza bakarsak destekliyor gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz.

@cevapver Altyapı çalışması var gibi laflar duymuştum burada ama ne kadar doğru olduğu belli değil.
Screenshot_3.png

Geri
Yukarı