TurkNet: Altyapınız zayıf, hız veremeyiz

108 TL karşılığında gönderdikleri ekip daire içi kontrolü için gelen ekip. Sizin ihtiyacınız olan saha ekibi. Saha ekibi ücretsiz geliyor.

Arıza kaydı açtığımda 108 TL karşılığında ekip gönderelim diyorlar. Haliyle bizde kabul etmiyoruz.
Hayır. Onlara gidip, mahallendeki Tip-7 dolapta boş port olup olmadığını sorup varsa internet hattını o dolap üzerinden almak istediğini izah etmen gerekiyor.

Herkese merhaba öncelikle. Direk konuya geçmek istiyorum. Bizim şu anki hızımız 44 Mbps. Bununla ilgili TurkNet'e yazdık. Bize ankastreden eve kadar gelen kabloda sıkıntı olduğunu söylediler. Bizde modem dahil bizimle olan her şeyi değiştirdik. Ankastreden modeme CAT 6 çektik fakat hala 50'nin bile üzerine çıkamıyoruz. Tekrar yazdığımızda TurkNet bizi arayıp "altyapınız maalesef zayıf 60'ın üzerine çıkarırsak devamlı kopmalar olacaktır altyapınız zayıf. " dedi. Bununla ilgili ne yapabilirim? İnternetten baktığımda santrale 5 metre uzaklığında ve maksimum 100 Mbps internet alabileceğim gözüküyor. En azından 70 80 civarı alamaz mıyım? Hat bilgilerim aşağıda.

Connection Speed.
51251 kbit/s 8188 kbit/s
Attainable Speed.
63799 kbit/s 15572 kbit/s
Noise margin.
7.5 dB 14.1 dB.
Signal Power Level.
14.7 dbm 9.4 dbm.
Signal attenuation.
3.3 dB 5.8 dB.

Speedtest:
Pıng ms.
27.
Download Mbps.
44.17
Upload Mbps.
7.63

NetSpeed altyapı sorgulama sonucunuz.

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız

100 Mbps.

Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe

5 metre.

Port Durumu

Port var.

Hocam 50 megabit az değil ki ben 12 kullanıyorum halime şükrediyorum, bence çok dert etme.

Hocam 50 megabit az değil ki ben 12 kullanıyorum halime şükrediyorum, bence çok dert etme.

Arkadaşın internet kullanımını bilmiyorsun. Belki arkadaş bütün gün indirme yapıyor? Veya Netflix'ten dizi izliyor? Canlı derslere de katılıyor olabilir. Kısacası, arkadaş alabileceğinin en fazlasını almaya çalışıyor. Allah sana da nasip etsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı