TurkNet arada aşırı yavaşlıyor

grafikibrahim24

Decapat
TurkNet interneti kullanıyorum. Gayet güzel ve hızlı, adil kota vb. yok çok güzel internet.
Fakat bazen bir anda internet çok kötü oluyor aşırı aşırı yavaşlıyor.
Yavaşlamasına sebep olacak hiç bir şey yok ama arada böyle aşırı yavaş oluyor.
Not: Modem falan bozuk değil, hiç bir sorun yok, bu neden kaynaklanıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef aynı sorunu ben de yaşıyorum. Yoğun bir araştırma yaptım. Türk Telekom firmasında çalışan bir mühendis ile uzunca görüşerek hat değerlerimi de öğrendim. Hat değerlerimi ölçtü sonuçlar çok iyi çıktı. Nedenine gelirsek TurkNet firmasının maliyetlerini karşılayabilmek için daha çok aboneye daha kısıtlı imkanlarda hizmet vermeye çalıştığını söyledi.

TurkNet interneti kullanıyorum. Gayet güzel ve hızlı, adil kota vb. yok çok güzel internet.
Fakat bazen bir anda internet çok kötü oluyor aşırı aşırı yavaşlıyor.
Yavaşlamasına sebep olacak hiç bir şey yok ama arada böyle aşırı yavaş oluyor.
Not: Modem falan bozuk değil, hiç bir sorun yok, bu neden kaynaklanıyordur.

ADSL kullanıyorsan NetSpeed öneririm. Aktif olarak kullanıyorum 0 sıkıntı. CS:GO yurtdışı sunucularında 38-45 arası ping alıyorum. Dalgalanma vb. şeyler olmuyor. Altyapından da kaynaklı olabilir de bir okadar da İSS kaynaklı sorunlar olabiliyor. Hem ucuz hem de ulaşabileceğin bir müşteri hizmetleri mevcut.

Ordu'da bulunan kuzenim de TurkNet kullanıyor. Kendisine bu konuyu ilettiğimde yaklaşık 1 senedir kullandığını ve herhangi bir sorun yaşamadığını belirtti.

Sorunun neden kaynaklandığını bende çok merak ediyorum fakat, turknet müsteri hizmetleri diye bir şey yok. yalnızca arıza kaydı bırakıyorsunuz bir kaç gün içerisinde yazılı olarak cevap veriyorlar. derdimizi anlatabileceğimiz bir temsilci yok yalnızca turknet müşterisi olmak isteyenler için temsilci var onu arayıncada burası yeni müsteri temsilcisi diyip suratımıza kapatıyor telefonu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı