TurkNet bağlantı kesilmesi

Docktor

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, soruna hemen giriyorum. 6 aydır neredeyse her gün TurkNet'le konuşuyorum. Mehmet beyle neredeyse arkadaş olacağız artık. Olay da şu sürekli internetimde dalgalanma oluyor. Günlük 2 3 kez kesilme ve Online oyunlarda 3 4 dk da bir 5000ms. Desteğe yazdığımda modemim sorun dediler modemim değiştirdim, ardından Türk telekoma ilettik dediler Türk Telekom defalarca kez geldiler santralde değişim yaptılar hatta altyapı tamiri gerçekleştirdiler ona rağmen TurkNet halen Türk telekoma iletiyordu Türk Telekom da artık sıkıldı ve evime gelip kendileri test yaptı ve hiçbir sorun bulamadı ve sadece dalgalanma var biz santrale gidip düzelteceğiz dediler ve hiçbir düzelme olmadı. Ardından TurkNet ekipleri evime geldi ve evimdeki kutuyu kontrol ettiler ve hiçbir sorun bulamadılar ben artık çıldırmak üzereyim ve artık neredeyse eminim sorunun TurkNet'in tarafında olduğuna çünkü ilk ay bu sorunların hiçbiri olmadı ve aşırı memnundum. Ne yapmam gerek? Türk Telekom'dan kaçtım ama daha beter oldu durumum. En azından akıl verseniz bile olur.

Not: Sivas'ta yaşıyorum ADSL kullanıyorum hızım 16Mbps (arada TurkNet bey 5Mbps'ye düşürüyor)

Load Balancing yani yük dengesizliği oluşuyor olabilir bunun nedeni TurkNet herhangi bir sınır getirmediği için herkes aynı anda bağlandığında yük dengesizliği oluşuyor. Çok fazla input-output olur ve yük dengelenemez. Bunu engellemenin en kolay yolu hız sınırlaması yapmaktır o da TurkNet'in politikalarına aykırı yakında VDSL gelecektir muhtemelen sorun o zaman çözülür.

Altyapı yok aslında telefon direğinden geliyor internetim VDSL gelmesi neredeyse imkansız ve mahallede TurkNet'i 2 kişi kullanıyoruz. Bu durumu benim halletme ihtimalim var mı yoksa yavaş da olsa Türk Telekom burada daha mantıklı bir seçim gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı