TurkNet Bağlantı Problemi

Birkaç gündür ADSL'e düşürmüştüm paketimi ve ulaşabiliyordum internete. Bugün tekrar VDSL'e geçeyim dedim. Geçmem 10 dk sürdü ve gayet alıyorum o hızları. Sanırım benim olay biraz Türk (%45) Telekom ile ilgiliymiş. Normalde 12Mbps gözüken maksimum hız da 78Mbps oldu VDSL'de.

Birkaç gündür ADSL'e düşürmüştüm paketimi ve ulaşabiliyordum internete. Bugün tekrar VDSL'e geçeyim dedim. Geçmem 10 dk sürdü ve gayet alıyorum o hızları. Sanırım benim olay biraz Türk (%45) Telekom ile ilgiliymiş. Normalde 12Mbps gözüken maksimum hız da 78Mbps oldu VDSL'de.
Kuzenimde de başvururken sitede 10₺ farkla 75 Mbps alabileceği yazıyordu. Şu an 35 Mbps paket kullanıyor. Hizmet değişikliği kısmında 16 Mbps aynı fiyata sunuluyor. Destek kaydı açmadım, DH forumdan yazdım cevap bekliyorum.

@Pirateinthesky Az önce tekrar yükselttim. 80Mbps gibi bir şey veriyorlar. 8Mbps de upload var, TT sağ olsun :) Yükseltme işlemleri 5-10 dk falan sürüyor, şaşırtıcı.
Normalde 3 gün diyorlar, ben 35'ten 50'ye yükselttim akşam üstü. Gece işlem tamamlandı diye mesaj geldi. Bu arada evet, ben de 8 alıyorum. TT keşke kalıcı olarak yapsa bunu.

@Pirateinthesky Az önce tekrar yükselttim. 80Mbps gibi bir şey veriyorlar. 8Mbps de upload var, TT sağ olsun :) Yükseltme işlemleri 5-10 dk falan sürüyor, şaşırtıcı.
Hız yükselttim derken paketten mi bahsediyorsunuz? Bir de paket değiştirince direk yeni paketin hızı ve faturası mı geliyor yoksa bir dahaki aya mı aktif oluyor yeni paket?

@Hakan20 Evet, paket yükseltme. Başta ADSL 16Mbps paketten 35Mbps yaptım, ardından 75Mbps. Hepsi toplasan 10-15 dk falan sürdü. Sıkıntısız kullanıyorum :) Fiyatlar hakkında fikrim yok, ulaşabilirsem sorarım bi' ara.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı