Bağlantı problemi

chrisvector

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 7 7700X
CPU Cooler: Lian Li GALAHAD 360 V2 White
Motherboard: Asus PRIME X670-P
Memory: Adata XPG Lancer RGB DDR5 64 GB (2x32) 6000MHz CL30
Storage 1: Kingston KC3000 1.024 GB
Storage 2: Samsung 850 Evo 500 GB
GPU: Galax GeForce RTX4070 Ti
Case: NZXT H710i ATX Mid Tower
PSU: FSP Hydro G PRO ATX3.0 PCIe5.0 1000W 80+ Gold Tam Modüler
Monitor 1: Samsung Odyssey G4
Monitor 2: VievSonic 21.5" VA2215-H
Merhabalar, son 2 gündür bir bağlantı problemi yaşıyorum, problemi keşfettiğim oyun League of Legends oldu fakat problemin tek yaşandığı yer burası olmadığını anladım, Discord bağlantısı kurarken, internet sayfası açarken bu problemi sürekli yaşıyorum. Herhangi bir VPN veyahut DNS ayarı kullanmadığım halde gecikmeler ya da bağlanamama problemi yaşıyorum.

Bunun nedeninin hextech repair Tools isminde bir yazılım olduğunu düşünüyorum. DNS ayarlarım ile oynadı, daha sonrasında problemi çözmek adına güvenlik duvarı varsayılanlara sıfırladım. CMD ile DNS ayarlarımı sıfırlamaya çalıştım (ipconfig /flushdns, renew gibi çok bilgili değilim bu konularda) fakat nafile çözüme ulaştıramadım bu tür bir şey için bilgisayarımı formatlamak istemiyorum. Yardımlarınızı talep ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Komut isteminde, aşağıdaki komutları listelenen sırayla çalıştırın ve ardından bağlantı sorunun çözülüp çözülmediğine bakın:
Netsh winsock reset yazıp enter tuşuna basın.
Netsh int ip reset yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /release yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /renew yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın.

Yeniden başlatın sistemi deneyin.

Ne yazık ki sorunum halen devam ediyor, yorum için teşekkür ederim.

Eğer Hextech Repair Tool buna sebep olduysa Complete Internet Repair sorununu çözecektir. Google veya Clouflare DNS kullanabilirsin.

Ne yazık ki çözemedim büyük ihtimal problem çok farklı bir yerden kaynaklanıyor ben yanlış izah ediyorum sizlere. Yardımlarınız için teşekkür ederim, son 1 haftadır çok fazla yazılım kurdum sanırım onlardan biri problem yaratıyor. Mecburen sistemi yeniden kuracağım. 😅

Geri
Yukarı