TurkNet Bağlantı Problemi

Pek cevap verecekleri yok gibi. En iyisi iptal ettireyim. Gerçi bunu iptal etmek de zordur. Bu kadar ilgisiz bir şirket ilk kez görüyorum. Nitelikli dolandırıcılara bile ulaşırsın bir şekilde, bunlara imkansız ulaşamazsın.

En başta şunu bir kabullenelim. Türk Telekom satıldığı günden beri artık sadece yatırım yapmadan kazanma yoluna girmiş bir firma. Maddi bir yatırım yok firmaya. Firma satışına kadar elde edilen kablolar ile sözde geliştirme yapıyorlar.
Fiber çekiliyor ama satış öncesinde stoklanan kablolar olduğunu duymayan kalmadı. Bakır kabloya bakıyorsun kaç sene öncesinden kalan stok kablolar. Ellerinde kablo var ama ne yenileme var ne gelişme var.
Fiber çekiliyor ama nasıl çekiliyor önce ona bakalım. Türk Telekom saha dolabı oluşturuyor ve fiberi getiriyor. Ancak dağıtımı yok. Dağıtımı olmayan bir hattı neden çekersin bir düşünün. Tek bir sebebi var oda vergi kaçırmak için. Vergi ödememek için ellerinden gelen sahtekarlığı yapan bir firma haline geldiği çok açıkça ortada.

Rakip firmalara bakıyorum.
Yapa ile TürkNet var. Sorunlu ve kısıtlı bir yapı ama gelişmeye açık bir yapı altında. Gerekli izinleri ve maddi kaynağı elde ettikten sonra emin olun ki Türk Telekom altyapısı diye bir durum kalmaz.
TürkNet firması kötü yapan durum şikayet ve şikayet sonrası dönüş ve gelişmedir. Bu konuda çok beceriksizler.
Türk Telekom altyapısı ile hizmet alıyorsan eğer TürkNet firmasından beddua etmekle geçiyor zaman.
Sorunsuz aboneler var TürkNet üzerinde ama bu kişilerin altyapıları çok iyi durumda olduğu için.

En az 2 yıldır en başarılı firma bence Kablonet. Çünkü adamlar kısıtlamalarını dahi resmi beyanlar ile yapıyor. Herhangi bir sahtekarlık göremezsin.
Kablonet altyapısına sahipsen eğer başka bir firma düşünmeye kesinlikle gerek yok. Akşam saatlerinde hızı belli bir değere çekiyorlar ama bunu resmi yollarla yapıyorlar.
Kablonet üzerindeki tek sorun modem. Bu konuda çok dikkatli ve bilinçli olmak lazım.
Yayıncılar için olsun iş imkanları için olsun yükleme değeri ek paketi var ve diğer firmalarda yok. Emin olun ki ek upload hızı kotasız olsa 20 TL fark bedeli kimseyi üzmez.

Genel değerlendirme ve yorumlamayı yaptım. Şimdi gelelim neden bu sorunları yaşıyoruz.
Türk Telekom kendi abonesi olmayan internet abonelerine artık sorunlu port veriyor. Bunu bilmeyen kalmadığını düşünüyorum.
Ayrıca diğer firmalarında santral sorunu yaşadığı bir gerçek. En başta NetSpeed kapasite sorunlarını çözebilmiş durumda değil. Durduk yere 35 Mbps sınırını koymadılar satışta.

Yoğunluk ile alakası yok arkadaşlar bağlantı sorunlarının ve internetin gidip gelmesiyle.
Gündüz işte olan adam akşam yine bu hattı yoğun duruma getiriyordu ve sorun olmuyordu. Bir virüs bahanesi ile yapmadıkları saçmalık ve açıklamalar kalmadı.

Bir aydır gündüz, akşam, gece fark etmeksizin 5 ile 10 dakikada bir bağlantı sorunu yaşıyorum ama sorun yok oluyor karşılığı.
Son bir haftada en az iki kez SNR değerim 0, 9 dB olurken hat zayıflamam 18 dB üzerine çıkmasıysa maksimum hız 50 Mbps altında kalıp paket hızım ise 30 Mbps oldu.
Sonra geri düzeldi ama bağlantı sorunları devam ediyor.

NetSpeed abonesi olanlar şunu kesinlikle kabul etsin ve dikkat etsin.
NetSpeed artık bünyesinde 35 Mbps üzeri abone barındırmak istemiyor. Sözde tüketici odaklılar aynı TürkNet gibi ama hiçbir alakası yok.
35 Mbps üzeri hız aboneliği olanları abonelikten çıkartmak için veya 35 Mbps aboneliğe çekmek için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar ve bunu belli ediyorlar.
Hiper Pro 75 paketi ile aboneyim ben. Artık NetSpeed aboneliğinden çıkacak duruma geldim.

NetSpeed aboneliğine geçtiğimden beri SNR sorunu var ve bağlantı sorunu var.
Türk Telekom abonesi olduğumda bir sorun yoktu.
Bu da beni düşündürüyor şu şekilde. Türk Telekom tüketiciyi kendine bağlamak için zorunlu olarak bilerek ve isteyerek diğer firmaların abonelerine kısıtlama ve müdahale işlemlerinde mi bulunuyor oluyor.

NetSpeed firmasının tek bir avantajı var oda müşteri hizmetleri. Ayrıca NetSpeed firmasında bir tane müşteri hizmeti veren bayan var allah denk getirmesin. Bu kadar cahil ve mantıksız bir insan olamaz. Türk Telekom üzerinden bu firmaya geldiği çok net. Aynı zihniyeti taşıyor.

NetSpeed üzerinde bilmeniz gereken bir durum daha var.
BTK tüketici şikayeti bölümünde NetSpeed kaydı yok. Geçtiğimiz yıldan beri kaçtır bunu bildiriyorum ama çözülmüyor ve çözülecek gibi durmuyor.

Millenicom ne durumda tam olarak bilmiyorum ama uzun süreli aboneleri varsa aktarsın bilgilerini. Olumlu ve olumsuz dahi olsa bu bilgiler neyin ne olduğunu gösterir bizlere.

Konuyu açan arkadaş tolga samet senin moderatörlüğün var. Senden ricam herkesin modem değerlerini paylaşacağı bir ana konu açmalısın. Modem değerleriyle birlikte yaşadığı sorunları ve olumlu yanlarını aktarabilecekleri bir konu olsun.

Ben açarım açmasına ama gerekli desteği göreceğini sanmıyorum. Onayı derken dönüşü derken uzun sürer.

Son düzenleme:
Ekran Alıntısı.PNG

Sizce YAPA üzerinden destek alabilir miyim?

Önerilen paket 35 ama 75 Mbps hız alabileceğim görünüyor.

Biraz araştırdım YAPA desteği alamayacak kişilere 35 üzerini göstermiyormuş.
Sizce ne kadar doğrudur bu bilgi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı