TurkNet boş port yok diyor

debellon

Hectopat
Daha fazla  
TurkNet 16Mbps ADSL kullanıyorum. NetSpeed ve TurkNet üzerinden sorgu yaptığımda 73Mbps boş port var diyor. Destek kaydı açıyorum 75Mbps pakete geçmek için fakat boş bort yok TT'ye bildirildi diyorlar. İptal edesim var fakat iptal ettikten sonra en az 1 hafta internetsiz kalacağım. Sizce ne yapmalıyım?

TurkNet üzerinden binadaki başka bir daireye sorgu yaptığımda 73Mbps çıkıyor. Port olmasa ADSL hızlar gözükmeyecek mi?
Altyapı sorgusu o, port sorgusu değil. Portlar için arayıp görüşmek veya kapı iç numarasına kadar tam adres vermek lazım ama yine online sistemden sorgulatmak doğru değil.

Genelde ben port durumuna bakmak için, Extranet'in altyapı sorgulama kısmından bakıyorum. Orada port dolu olduğunda ADSL gözüküyor boş olduğunda VDSL2'ye atıyor güncel olarak.

Port açılması için Türk Telekom'a dilekçe yazacaksınız. Ne zaman gelip açarlar belli olmaz. twitter.com/umitonaltr adresinden şirket yöneticisine tweet atarak hızla çözüme ulabilirsiniz. 2 yıl port açmadılar bana. Tek bir tweet ile gelip açtılar. Deneyin. Ayrıca tweet'i isyan edercesine değil, sorunun çözülmediğine yönelik atın.

Port açılması için Türk Telekom'a dilekçe yazacaksınız. Ne zaman gelip açarlar belli olmaz. twitter.com/umitonaltr adresinden şirket yöneticisine tweet atarak hızla çözüme ulabilirsiniz. 2 yıl port açmadılar bana. Tek bir tweet ile gelip açtılar. Deneyin. Ayrıca tweet'i isyan edercesine değil, sorunun çözülmediğine yönelik atın.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim

Geri
Yukarı