TurkNet düşük hız

Modemin içinde 6-7 Mbps'lik kayıplar oluyor. TurkNet'siz 75 alabilin diye 80 yolluyor. Ve sizde 75 alıyorsunuz. Eğer ki 80 değil de 75 yollasaydı 67-68 hızları görecektiniz.

Yorumun için teşekkür ederim hocam.
VDSL internette bu kadar kayıp normal. Hiçbir zaman %100 vadedilen hizi alamazsın. Gerçi benimki fiber 100 ama sözde kayıpsız almam gerekirken 93 alıyorum, ugrasacağım biraz kendileri ile. Fiber 100 alıp 120-130 alan var testlerde.

Yorum için teşekkürler.
80 Mbit tanımlanmış zaten. Hiçbir sorun yok. Siz sorun bulmak için aranıyorsunuz. Ve VDSL teknolojisi hakkında pek bilgi sahibi değilsiniz.

VDSL'de doğası gereği kayıp olur, bakır kablo çünkü. VDSL'de hiçbir zaman tanımlanan hızı tam olarak kayıpsız alamazsınız.

Kayıpsız internet istiyorsanız fiber internet kullanacaksınız.

Fast.com'da bile tam hız çıkmış. Daha ne olsun?

Sorun bulmak için yer aramıyorum dediğiniz gibi bilgi sahibi olsaydım burada konu açıp fikir almazdım sadece modemde 80 gözüküp neden alamadığımı merak ettim ama yorumlarınız sayesinde bilgi sahibi oldum teşekkür ederim bu arada :)
Bu modemden PC'ye gelen kablo ile ilgili olabilir. Bu kayıp gayet normal, modemin kendi içinde oluyor bu kayıplar.

Teşekkür ederim yorumun için.
Bence 80'de 74 görüyorsan haline şükretmelisin. Onu bulamayanlarda var :)

Zaten memnunum dediğim gibi sadece merakımdan şikayetimden değil :)
Kendi ağzınızla söylüyorsunuz paket hizmetim 75'e kadar diye. Size ulaşanla sizin kullanabileceğiniz aynı değil bildiğim kadarıyla bana da 40 ulaşıyor ama 24 kullanabiliyorum paketimden dolayı.

Yorumun için teşekkür ederim hocam dediğim gibi şikayetçi değilim işin acemisiyim neden modeme geldiğini almadığını meraktan sordum :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı