TurkNet hız düşüklüğü

epochN

Hectopat
Herkese selamlar. TurkNet'te 2. kez başıma geliyor böyle bir olay. Normalde 50/8 internet değerlerim var ama hızım şu an 3/0.7 falan hatta bu değerlerin de altına düşüyor. MS olarak da 100 minimum. Destekle iletişime geçtiğimde 3 gün arıza tespiti diye geçti bugün ise problemin iç tesisattan kaynaklandığını, yerinde destek ekibi çağırmam gerektiğini söyledi. Bu problemi nasıl çözebilirim ya da neden kaynaklanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değerlerine bir bak modem arayüzünden eğer SNR margin 6 7 ise veya daha düşükse altyapıdan kaynaklı değilse sanal veriyi ulaştıran TurkNet'in suçudur bu hız. Birkaç güne TT ekibi gelir kutuyla uğraşır olmadı portu değiştirir DSLAM'dan sonra gene bakarsın değerlere sanmıyorum altyapılık bir olay değil TurkNet bilerek yapıyor bunu.

1 haftadır ben de aynısnı yaşıyorum. Normalde 90mbps alırken ilk başta pazartesi günü falan internetim kesildi ardından TT ekipleri gelip sorunun iç tesisatta olduğunu söyledi ancak internetim hiçbir işlem yapmamalarına rağmen gelmişti. Gelince de 50 mbps’ye düştü şimdi de TurkNet ekiplerinin gelmesini bekliyorum. Bana da çok altyapıdan olan bir sorun gibi gelmiyor.

1 haftadır ben de aynısnı yaşıyorum. Normalde 90mbps alırken ilk başta pazartesi günü falan internetim kesildi ardından TT ekipleri gelip sorunun iç tesisatta olduğunu söyledi ancak internetim hiçbir işlem yapmamalarına rağmen gelmişti. Gelince de 50 mbps’ye düştü şimdi de TurkNet ekiplerinin gelmesini bekliyorum. Bana da çok altyapıdan olan bir sorun gibi gelmiyor.
Hocam daha şimdi splitter kutusuyla oynadım. Değerlerim normale döndü. Keşke ekip çağırmadan önce bi oynasaydınız sağı solu ile. Yedek kablolarınız varsa onlarla felan değişim yapsaydınız.
422424.png

Hocam daha şimdi splitter kutusuyla oynadım. Değerlerim normale döndü. Keşke ekip çağırmadan önce bir oynasaydınız sağı solu ile. Yedek kablolarınız varsa onlarla falan değişim yapsaydınız.

Splitter kutusu derken ankastrden mi bahsediyorsunuz splitter kutudan çok kapalı kase gibi 😅

Hocam öyle bir kutum yok benim. Ama farklı bir kabloyla deneyeyim en iyisi.
Edit: İşe yaramadı maalesef.
Eğer çok düşükse hızlarınız rahatsız edici derecede. Yerinde ekip adında bi ekip gönderiyorlar. Faturaya ek 108TL tabi sorun bulunursa sorun bulunmaz ise ücretsiz. Kablo onarımı yaparlar ise de metre başına 4.5TL haberiniz olsun.

Geri
Yukarı