TurkNet fiberden Superonline fibere geçilir mi?

ulaslan0

Hectopat
Binamıza TT fiber kutusunun yanına Superonline fiber de geldi. Şu anda TurkNet kullanıyorum. Bölgedeki genel arızadan ötürü 1.5 haftadır internetim yok ve çözüm tarihi her aradığımda uzuyor. Ben de artık çözümü sağlayıcıyı değiştirmekte gördüm. Superonline 1000 Mbps destekliyor ama 220 ₺'ye 100 Mbps sınırsız internet kampanyasına geçmeyi düşünüyorum. Taahhütsüz olsa düşünmem ama 12 ay taahhütlü. Superonline'a geçilir mi, ne dersiniz?

Bölgenizde hangi sağlayıcı iyiyse ona geçin hocam, ben 11 yıldır Superonline kullanıyorum memnunum, bugün de TT geldi bizim siteye, her bir binaya kendi kutusunu koymuş. Biz 1 gigabit vereceğiz diyor, ama benim Superonline 1 Gigabit veremiyor, bende eğer stabilse TT'ye geçerim. Umarım pişman olmam :)

Bölgenizde hangi sağlayıcı iyiyse ona geçin hocam, ben 11 yıldır Superonline kullanıyorum memnunum, bugün de TT geldi bizim siteye, her bir binaya kendi kutusunu koymuş. Biz 1 gigabit vereceğiz diyor, ama benim Superonline 1 gigabit veremiyor, bende eğer stabilse TT'ye geçerim. Umarım pişman olmam :)

Hocam galiba TT'de upload hızı düşükmüş öyle diyorlardı.

Superonline 1000MBPS download 50Mbps upload veriyor. Bana kalırsa TT'den daha iyi. Kendimde Superonline fiber kullanıyorum gayet memnunum. Ayrıca şöyle söyleyeyim yeni geçeceğiniz için size de bendeki şekilde Wi-Fi 6 modem verecekler ONT cihazı kendi içerisinde olan bir modem bu. Dolayısıyla TT'de ki saçma sapan kablo ve ONT cihazı kalabalığına gerek kalmıyor Superonline da. Modem bu:

Son olarak şunu ekleyeyim. Artık taahhütsüz internet firmalarına geçmek bir ayrıcalık değil çünkü her ay olmasa bile 3-4 ayda bir düzenli zam geliyor. E hal böyle olunca 2 sene taahhüt vermek her türlü daha mantıklı. Örneğin ben ilk Superonline fiber bağlattığımda 100Mbps down 10Mbps upload 170 TL'ye bağlatmıştım bir de yanında TV+ var. Şu an zamlanmış aynı paket 300 TL olmuş. TV+ ve Fiber Daha Hızlı Kampanya - TURKCELL SUPERONLINE

Bölgenizde hangi sağlayıcı iyiyse ona geçin hocam, ben 11 yıldır Superonline kullanıyorum memnunum, bugün de TT geldi bizim siteye, her bir binaya kendi kutusunu koymuş. Biz 1 gigabit vereceğiz diyor, ama benim Superonline 1 Gigabit veremiyor, bende eğer stabilse TT'ye geçerim. Umarım pişman olmam :)
Fiber kullanıyorsunuz değil mi? Sık sık genel arızalar, geceleri kopmalar, stabil olmayan ping gibi sorunlar yaşıyor musunuz?

Son olarak şunu ekleyeyim. Artık taahhütsüz internet firmalarına geçmek bir ayrıcalık değil çünkü her ay olmasa bile 3-4 ayda bir düzenli zam geliyor. E hal böyle olunca 2 sene taahhüt vermek her türlü daha mantıklı. Örneğin ben ilk Superonline fiber bağlattığımda 100Mbps down 10Mbps upload 170 TL'ye bağlatmıştım bir de yanında TV+ var. Şu an zamlanmış aynı paket 300 TL olmuş. TV+ ve Fiber Daha Hızlı Kampanya - TURKCELL SUPERONLINE
Evet hocam memnun kalsak taahhüt kesinlikle daha iyi ama Superonline'a geçip memnun kalmamaktan korkuyorum. Bir üstte sorduklarımı size de soruyorum hocam. Şu sıkıntısı var diyebileceğiniz bir şey var mı?

Son düzenleme:
Fiber kullanıyorsunuz değil mi? Sık sık genel arızalar, geceleri kopmalar, stabil olmayan ping gibi sorunlar yaşıyor musunuz?
Hayır inan hiç yaşamadım, bir ara Kocaeli'de bir alt yapı çalışması oldu. 2 gün internet git gel yaptı o kadar. Ping zaten inanılmaz iyi. R6, BF2042, CS:GO gibi oyunları (daha doğrusu Avrupa sunuculu oyunları) 36 ve 45 ping arası oynuyorum.

Evet hocam memnun kalsak taahhüt kesinlikle daha iyi ama Superonline'a geçip memnun kalmamaktan korkuyorum. Bir üstte sorduklarımı size de soruyorum hocam. Şu sıkıntısı var diyebileceğiniz bir şey var mı?

Altyapıyı ilk çektiklerinde ilk 5-10 gün problem olmuştu daha sonrasında altyapı çalışması ile düzelttiler. O günden beri hiç internetin gittiğini vs. hatırlamıyorum. Bunun dışında ping hep sabit benim 2 falan. CS:GO'da 50 ping civarı alıyorum. Valorant'ta 1-2 ping arası değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı