TurkNet fiyat değişikliği

Bir şey diyemezsin zam konusunda. Geç bile geldi bence zam. Yapılan hizmeti karşılayan fiyat bence.
Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz🙏 Mecburi konumlanmak zorunda kaldığımız bu süreçte minimum artışlar yapmaya çalıştık. Maksimum hız ve yüksek kalite anlayışımız ile sizlere keyifle hizmet vermeye devam edeceğiz 🙏😇

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Öncelikle merhaba. Technopat'ın üyelerinden gelen tepkileri ve görüşleri fazlasıyla gördüğünüzü düşünüyorum.

Sadece bu forumdan değil tüm sosyal medya üzerinde şu anda ciddi tepkiler almaya devam ediyorsunuz.

Türkiyenin İSS kaynaklı fiyatlandırma durumuna TurkNet şu ana kadar çok güzel yaklaşmıştı.
99 TL kabul edilir bir sınırdaydı ancak son fiyatlandırma oranı gerçekten içler acısı ve üzen bir gelişme.

Üst birimlerin ve firma yöneticilerinin, maddi destekçilerinin gelir ve çalışma politikasına göre fiyatlandırma durumuna bakarak hareket ettiğinin bizlerde farkındayız.

Ancak tek paket sistemi şu 140 TL mevzusu ile Turknet ciddi abonesini kaybedecektir.
Bu oran çok düşük bir oran değil. Nereden bakılsa TurkNet'in %40'lık bir abone sayısında kayıp olacağını herkes görebilir.
Buna dayanak ise düşük hızda kullanım sağlamak zorunda kalan tüketicilerdir.

Türkiye şartlarında 16, 24, 35, 50 Mbps genel hız tablosudur. Bu duruma bakarsak eğer Turknet'in abonelerinin en az %70'i 50 Mbps ve daha altı hıza sahip olduğu görmezden gelinemez.

Gigafiber hizmeti hala %1 orana dahi çıkamadı çok ciddi gelişmeler olsa da.
50 Mbps üzeri kullanan tüketici oranı TurkNet için %30 olduğunu düşünüyorum. Ben yanılıyor olsam dahi bu oran en fazla %40'dır üstü değildir.

Ciddi bir yapı değişimine gidilmesi şart olduğunu düşünüyorum.
16-35 Mbps arası bir fiyat.
35-50 Mbps arası bir fiyat.
50-100 Mbps arası bir fiyat.
Gigafiber için 140 TL yine şu şartlarda ideal. Bu fiyatta bu hizmeti hiçbir firma sunmuyor.

Paket sistemine geri dönülmeyecekse eğer 99 TL fiyat politikasını Gigafiber hizmetine sahip olmayan tüketici için korumalısınız.

Ayrıca VDSL hizmet için dahi artık upload hızları arttırılmalı.
8 Mbps kimseye yetmiyor 50 Mbps üzerinde.
Teknik duruma bakarsak fiyat konusuna karşılık olarak VDSL hizmeti alan en düşük hızlı abonenin dahi upload değeri en az 8 olmalı ki ödediği bedelden şikayet etmesin.
Aslında paket sistemi hala geçerli ancak tüm paketler için tek fiyat sistemi var.

Bu yanlıştan dönülmezse veya alternatif bir çözüme gidilmezse TT ciddi bir abone sayısı artışı yaşayacaktır. TT dışında Gıbırnet, tavsiye etmesem de Netspeed, Millenicom, Comnet gibi firmalara geçiş yapacak çoğu abone. Bu durumu göremezden gelmek gemiyi buz dağına sürmekten farksızdır.

Yazım uzun oldu kusura bakmayın ama birinin böylece detaylı konuşması şarttı.

Son düzenleme:
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Öncelikle merhaba. Technopat'ın üyelerinden gelen tepkileri ve görüşleri fazlasıyla gördüğünüzü düşünüyorum.

Sadece bu forumdan değil tüm sosyal medya üzerinde şu anda ciddi tepkiler almaya devam ediyorsunuz.

Türkiyenin İSS kaynaklı fiyatlandırma durumuna TurkNet şu ana kadar çok güzel yaklaşmıştı.
99 TL kabul edilir bir sınırdaydı ancak son fiyatlandırma oranı gerçekten içler acısı ve üzen bir gelişme.

Üst birimlerin ve firma yöneticilerinin, maddi destekçilerinin gelir ve çalışma politikasına göre fiyatlandırma durumuna bakarak hareket ettiğinin bizlerde farkındayız.

Ancak tek paket sistemi şu 140 TL mevzusu ile Turknet ciddi abonesini kaybedecektir.
Bu oran çok düşük bir oran değil. Nereden bakılsa TurkNet'in %40'lık bir abone sayısında kayıp olacağını herkes görebilir.
Buna dayanak ise düşük hızda kullanım sağlamak zorunda kalan tüketicilerdir.

Türkiye şartlarında 16, 24, 35, 50 Mbps genel hız tablosudur. Bu duruma bakarsak eğer Turknet'in abonelerinin en az %70'i 50 Mbps ve daha altı hıza sahip olduğu görmezden gelinemez.

Gigafiber hizmeti hala %1 orana dahi çıkamadı çok ciddi gelişmeler olsa da.
50 Mbps üzeri kullanan tüketici oranı TurkNet için %30 olduğunu düşünüyorum. Ben yanılıyor olsam dahi bu oran en fazla %40'dır üstü değildir.

Ciddi bir yapı değişimine gidilmesi şart olduğunu düşünüyorum.
16-35 Mbps arası bir fiyat.
35-50 Mbps arası bir fiyat.
50-100 Mbps arası bir fiyat.
Gigafiber için 140 TL yine şu şartlarda ideal. Bu fiyatta bu hizmeti hiçbir firma sunmuyor.

Paket sistemine geri dönülmeyecekse eğer 99 TL fiyat politikasını Gigafiber hizmetine sahip olmayan tüketici için korumalısınız.

Ayrıca VDSL hizmet için dahi artık upload hızları arttırılmalı.
8 Mbps kimseye yetmiyor 50 Mbps üzerinde.
Teknik duruma bakarsak fiyat konusuna karşılık olarak VDSL hizmeti alan en düşük hızlı abonenin dahi upload değeri en az 8 olmalı ki ödediği bedelden şikayet etmesin.
Aslında paket sistemi hala geçerli ancak tüm paketler için tek fiyat sistemi var.

Bu yanlıştan dönülmezse veya alternatif bir çözüme gidilmezse TT ciddi bir abone sayısı artışı yaşayacaktır. TT dışında Gıbırnet, tavsiye etmesem de Netspeed, Millenicom, Comnet gibi firmalara geçiş yapacak çoğu abone. Bu durumu göremezden gelmek gemiyi buz dağına sürmekten farksızdır.

Yazım uzun oldu kusura bakmayın ama birinin böylece detaylı konuşması şarttı.
Merhabalar, öncelikle ilginiz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz 🙏 Samimiyetimize inanın ki bizler de zam yapma taraftarı değiliz. Bu dönemin şartları bizi bu noktada konumlanmaya getirmiş olsa da kalitemizden ödün asla vermeyeceğiz. Olabildiğince hızlı şekilde her bölgeye maksimum hızlı bağlantı altyapısını getirmeye çalışıyoruz. Herkes faydalansın ve her gün daha fazla kişiye hizmet verelim istiyoruz. Önerilerinizi her zaman için değerlendiriyoruz, ilgili birimlere bize aktardığınız şekilde ileteceğim. İyi akşamlar dilerim😇

Merhabalar, öncelikle ilginiz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz 🙏 samimiyetimize inanın ki bizler de zam yapma taraftarı değiliz. Bu dönemin şartları bizi bu noktada konumlanmaya getirmiş olsa da kalitemizden ödün asla vermeyeceğiz. Olabildiğince hızlı şekilde her bölgeye maksimum hızlı bağlantı altyapısını getirmeye çalışıyoruz. Herkes faydalansın ve her gün daha fazla kişiye hizmet verelim istiyoruz. Önerilerinizi her zaman için değerlendiriyoruz, ilgili birimlere bize aktardığınız şekilde ileteceğim. İyi akşamlar dilerim😇

Neden sadece size katılan yorumlara cevap veriyorsunuz.

1000 Mbps hız alabilen kullanıcılar için halâ mantıklı bir seçim olabilir TurkNet. Ancak ülkemizdeki ortalama hızın 24-50 Mbps olduğu düşünüldüğünde tek fiyat politikası mantıksız geliyor. Neden VDSL altyapıya sahip biri de 140 lira vermek zorunda ki? Buna acilen bir ayar çekilmeli aksi takdirde TurkNet çok abone kaybeder diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı