Turknet Geçiş İşlemleri

MehmetSrtkya

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji Alanı
Merhabalar, öncelikle Turkcell Superonline taahhüt bitmesiyle internet hizmetini kapattırdık. Bütçem en fazla TurkNet'in sabit paketine yetiyor. Doğrusu paket yeterli geldi 35 Mbps hız veriyor. Alt yapı sorgulandığında en yüksek 97 gösteriyor fiber yok. ADSL kullanmıştım, birkaç hafta içinde almayı düşünüyorum.

Asıl sorum eski internet hizmetinden kalan dışardan gelen siyah kablodan telefon kablosuna çevrilmiş modeme takılan RJ-45 tipi halihazırda ve modemde takılı duruyor. Onu olduğu gibi kullanabilir miyim?

Bir de evrak için. PDF gönderiyorlarmış. Onu doldurup kimlik fotokopisi mi yollayacağız? Yaşım 18 ama doldurmadığım için annem üzerinden başvuru yapacağız. Benim adıma banka hesabından ödeme yapacağım olur mu? Kısaca bana evraklar nasıl hazırlanır onu söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Uzun süredir TurkNet kullanıyorum ve çevremde abim de dahil geçiş yapanlar oldu. Alacağınız bağlantı VDSL ise ADSL modemde çalışmaz, VDSL modem gerekebilir. Bunu bir kontrol edin. Bunun dışında bağlantıyı aktifleştirdiklerinde modem kurulumu yapılır ve direk bağlantı sağlanır. TurkNet'e başvuru yaptığınızda size bir PDF dosyası gönderirler. Bu dosyayı çıktı olarak alıp gerekli yerleri doldurur ve imzalarsınız, ardından belirttikleri şekilde kargolarsınıız. Evet yanında kimlik fotokopisi de göndermenizi istiyorlardı. Müşteri hizmetleri ile görüşürken hepsinin ayrıntısını verirler zaten. Bu arada başvuru sırasında davet kodunu kullanırsanız hem siz hem davet kodunu kullandığınız kişi 1 ay ücretsiz internetten faydalanır. Benim davet kodum: JLS11GN75ACQ. Benim olması şart değil fakat en azından bir tanıdığınızın kodunu kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı