TurkNet GigaFiber geldi ancak taahhütüm var

couza

Hectopat
Evet arkadaşlar nihayet birkaç gün önce GigaFiber altyapımız sistemde gözükmeye başladı. 2022 Nisan'a kadar başka bir internet sağlayıcısında taahhütümüz var. Cezası yaklaşık 700 TL civarı çıkıyor. Açıkçası Nisan'a kadar beklemeyip geçmek istiyorum TurkNet'e. TurkNet GigaFiber'e geçişlerde 480 TL'sini karşılıyormuş ancak sanırım internet faturasına indirim olarak ay ay uyguluyor. Sizce hemen geçmeli miyim GigaFiber'e? Ayrıca bu 480 TL kaç aya yansıtılıyor bilginiz varsa lütfen benimle paylaşır mısınız?

@couza hocam nisan ayında geçmeni öneririm GigaFiber'e geçtiğin zaman muhtemel ay indirim olmayacak bu da seni parasal bakımdan çok yorabilir. 480TL kaç aya yansıtılıyor hakkında pek fikrim yok açıkçası ama aya bölebilirler.

Bence geçin derim GigaFiber aşırı iyi arada verceğiniz paraya değer indirme yaparken kazancağınız süre paranızdan daha önemli bence ömür geri gelmez para gelir.

Bence değer. Emin olun, GigaFiber yerine normal fiber olsa hayır derdim ancak Giga bir farklı. Tabii para sizin. Eğer ekonomik yönden sizi yoracaksa, birkaç ay sonra taahhüdü bozun. O 700 TL 400 TL civarına iner. Hem eliniz rahatlar hem de büyük bir meblağ ödemek zorunda kalmamış olursunuz.

@couza ödediğimiz internet faturaları kullandığın operatör tarafından indirimli olarak uygulanıyor. Ben Telekom 24Mbps internete sahibim ve aylık 110 lira civari ödüyorum ama bu indirimli hali. İndirimsiz hali 249 lira falan.

@couza ödediğimiz internet faturaları kullandığın operatör tarafından indirimli olarak uygulanıyor. Ben Telekom 24Mbps internete sahibim ve aylık 110 lira civari ödüyorum ama bu indirimli hali. İndirimsiz hali 249 lira falan.
TurkNet zaten 100 tl aylık. Sizin dediğiniz gibi olursa 45-50 tl falan ödemem lazım :D Tam olarak Telekom ile aynı olmayabilir.

@couza 480 TL 6 aylık faturaya paylaştırılarak eşit şekilde faturadan indirim olarak düşülerek ödeniyor. 480/6=80 yani her ay faturanızdan 80 TL düşürülecek ve siz muhtemelen -eğer hesaplarım beni yanıltmıyorsa- 6 ay boyunca sadece 20 TL ödeyerek GigaFiber'in keyfini çıkaracaksınız. Bence geçin derim, bir kere 220 TL cayma bedeli ödeyeceksiniz ancak en azından 6 ay boyunca 20 ya da 30 TL olur maksimum, fatura ödeyerek GigaFiber keyfini yaşayacaksınız ve ondan sonrasında da aylık sadece 100 TL'ye Gigabit internetinizi kullanmaya devam edebileceksiniz. Gerçekten çok farklı ve eşsiz bir deneyim bence.

@couza 480 TL 6 aylık faturaya paylaştırılarak eşit şekilde faturadan indirim olarak düşülerek ödeniyor. 480/6=80 yani her ay faturanızdan 80 TL düşürülecek ve siz muhtemelen -eğer hesaplarım beni yanıltmıyorsa- 6 ay boyunca sadece 20 TL ödeyerek GigaFiber'in keyfini çıkaracaksınız. Bence geçin derim, bir kere 220 TL cayma bedeli ödeyeceksiniz ancak en azından 6 ay boyunca 20 ya da 30 TL olur maksimum, fatura ödeyerek GigaFiber keyfini yaşayacaksınız ve ondan sonrasında da aylık sadece 100 TL'ye Gigabit internetinizi kullanmaya devam edebileceksiniz. Gerçekten çok farklı ve eşsiz bir deneyim bence.
Hocam cayma bedelini yazdığım gibi 700 civarı çıkardılar taahhüte göre. TurkNet'i de arayıp sorduğumda 12 aya yansıtalacağı söylendi. Yani ayda 60 TL'ye kullanmış olacağım büyük ihtimal 12 ay boyunca. Yine de değer mi sizce ?

Geri
Yukarı