TurkNet GigaFiber geldi!

Hayırlı olsun.

Şu CAT-7 fantezisinden vazgeçilmeli. Bağlantı 10Gbps olmadıkça CAT-6'ya kıyasla 2 katı para vermek anlamsız. CAT-6 kullanımda 940-960 Mbps taşıyabiliyor. Bu hızlarda Steam bile stabil indirme sunamıyorken 40-60 Mbps için değmez...

Zaten CAT-7 görünümlü CAT-6'lar havada uçuyor. Eli yüzü düzgün CAT-7 almak deli para...

Hayırlı olsun.

Şu CAT-7 fantezisinden vazgeçilmeli. Bağlantı 10Gbps olmadıkça CAT-6'ya kıyasla 2 katı para vermek anlamsız. CAT-6 kullanımda 940-960 Mbps taşıyabiliyor. Bu hızlarda Steam bile stabil indirme sunamıyorken 40-60 Mbps için değmez...

Zaten CAT-7 görünümlü CAT-6'lar havada uçuyor. Eli yüzü düzgün CAT-7 almak deli para...
Kesinlikle öyle. Kaliteli markaların CAT-6 kabloları iş görecektir. Zyxel modemin içinden çıkan markasız 1.5 metre kablo 850 Mbps verirken elimde olan 35 metrelik Nexans CAT-6 kabloda 940 Mbps hızları veriyor. Kalite önemli bence bu konuda.

Kesinlikle öyle. Kaliteli markaların CAT-6 kabloları iş görecektir. Zyxel modemin içinden çıkan markasız 1.5 metre kablo 850 Mbps verirken elimde olan 35 metrelik Nexans CAT-6 kabloda 940 Mbps hızları veriyor. Kalite önemli bence bu konuda.
15 metre CAT-7 parasına 30 metre CAT-6 alabiliyorsunuz. Biri 940 verebilecek öbürü 980 gibi sabitlenecek. Bence değmez. Zaten yazma hızı için SSD olmasına girmiyorum . Her mekanik diskin harcı değil.

15 metre CAT-7 parasına 30 metre CAT-6 alabiliyorsunuz. Biri 940 verebilecek öbürü 980 gibi sabitlenecek. Bence değmez. Zaten yazma hızı için SSD olmasına girmiyorum. Her mekanik diskin harcı değil.

Laptopumda SSD var ama ben zaten telefondan oyun oynuyorum telefonumun yazma hızı da saniyede 1GB falan POCO X3 Pro kullanıyorum çoğunlukla telefondan oynadığım için hatta sadece telefondan oyun oynadığım için PC pek umurumda değil.

Laptopumda SSD var ama ben zaten telefondan oyun oynuyorum telefonumun yazma hızı da saniyede 1GB falan POCO X3 Pro kullanıyorum çoğunlukla telefondan oynadığım için hatta sadece telefondan oyun oynadığım için PC pek umurumda değil.
Ben telefonda 5 GHz üzerinden 300 Mbps civarı alabiliyorum. 2.4 GHz üzerinden de 60 Mbps civarı.

Her cihazın 2.4 GHz ve 5 GHz kanalı farklı potansiyel gösteriyor.
Mesela beni modemim 2.4 GHz bandında 1.2 Gbps verebiliyorken, 5 GHz bandında 300 verebiliyor.

Fakat iş telefona gelince; 2.4 GHz'te maksimum 50 Mbps, 5 GHz'de ise 300 Mbps'e kadar çıkıyor.

Kaldı ki GigaFiber'in modemi çok kaliteli. Günümüz bilgisayarların ethernet portları da 2.5 Gbps hatta daha yukarısına çıkıyor zaten. Wi-Fi'da da yeni nesil telefonlar Gbps'yi rahatlıkla görür.

Her cihazın 2.4 GHz ve 5 GHz kanalı farklı potansiyel gösteriyor.
Mesela beni modemim 2.4 GHz bandında 1.2 Gbps verebiliyorken, 5 GHz bandında 300 verebiliyor.

Fakat iş telefona gelince; 2.4 GHz'te maksimum 50 Mbps, 5 GHz'de ise 300 Mbps'e kadar çıkıyor.

Kaldı ki GigaFiber'in modemi çok kaliteli. Günümüz bilgisayarların Ethernet portları da 2.5 Gbps hatta daha yukarısına çıkıyor zaten. Wi-Fi'da da yeni nesil telefonlar Gbps'yi rahatlıkla görür.

Telefonum POCO X3 Pro 1 ay önce falan çıktı sanırsam bende direk aldım görür herhalde 1 gigabit hızları 5GHz de.

Geri
Yukarı