TurkNet GigaFiber geldi!

Telefonum POCO X3 Pro 1 ay önce falan çıktı sanırsam bende direk aldım görür herhalde 1 gigabit hızları 5GHz de.
Hocam sizin telefonunuzun Wi-Fi kanalı:

Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)​

Bu da şu demek oluyor:
"802.11ac 5 GHz frekansında çalışır. 3.5 Gbps veri hızına sahip olup, MIMO teknolojisini kullanır ve eski standartlar ile uyumludur. Evlerde kullanılan kablosuz modemler ve yönlendiriciler çoğunlukla bu standardı kullanır. Çoklu-kullanıcı, çoklu-giriş, çoklu-çıkış (MU-MIMO) teknolojisi ile birden fazla kullanıcının aynı anda farklı işlemler yapmasına izin verir. ‘Beamforming’ teknolojisi ile cihazdan yayılan sinyallerin belirlenen odak noktalarına dağılmadan, kayıpsız ulaşması sağlanır.

Önceki standartlarda kullanılan bant genişlikleri 80 MHz ve 160 MHz’e kadar yükseltildi. Veri hızında da 1.7 Gbps ve 3.5 Gbps seviyelerine ulaşıldı."

Telefonum POCO X3 Pro 1 ay önce falan çıktı sanırsam bende direk aldım görür herhalde 1 gigabit hızları 5GHz de.
Ben Redmi Note 8'de ve Iphone 6 üzerinde denedim ve bu hızları aldım. TV 5 GHz ise 180 200 oluyor ancak biraz modemden uzağım. Wifi çipsetine göre değişiyor bu durum sanırsam.

Geri
Yukarı