TurkNet GigaFiber geldi diye mail gelmesine rağmen kazı çalışması olmadı

Hocam tüm Türkiye'ye fiber anca biz ölünce gelir 😅
Daha genciz hocam o kadar demiyelim emekli olunca .😂

Bide o küçük erişim kabiniyle, büyük erişim kabininin ne farkı oluyor?
Kapasite artıyor. Birde yeni kabinlerde örneğin eski kabinde sadece vdsl hizmet varsa yeni kabinde hem Vdsl hem fiber oluyor genelde.

😅 İnşallah hocam görürüz o günleri.

Bizim buradaki tip 7 sanırsam.

Tip 7 bazen sadece DSL portuna sahip oluyor. Bizim Mahallede'de tip7 var. Hem VDSL hem fiber hizmet veriyor. Hatta tam sayı vereyim mahallede 2 tane fiber+VDSL tip7 1 tane şu kısa boylu direkt fiber kabini var.

Ama genellikle Vdsl+Fiber oluyor. Gözlemlediğim kadarıyla.

Tip 7 bazen sadece DSL portuna sahip oluyor. Bizim Mahallede'de tip7 var. Hem VDSL hem fiber hizmet veriyor. Hatta tam sayı vereyim mahallede 2 tane fiber+VDSL tip7 1 tane şu kısa boylu direkt fiber kabini var.

Ama genellikle Vdsl+Fiber oluyor. Gözlemlediğim kadarıyla.
Benim tam çaprazımdaki binada fiber var. Hayır işin dalga kısmı şu: hazır getirmişsin mahalleye her eve versene? Ne taleple falan uğraşıyorsun.. Bizde herhalde normal tip7 var hocam. Çaprazımızdaki bina hangi erişim kabine bağlı bilgim yok.

Ben sürekli aynı mahallede olduğumdan kabinlerin içini küçükken ekip çalışıyorken görmüştüm ordan hatırlıyorum. Ama bende nereye bağlı olduğumu bilmiyorum. Zaten Fiber için kabin mesafesinin önemi yok.
Hayır işin dalga kısmı şu: hazır getirmişsin mahalleye her eve versene? Ne taleple falan uğraşıyorsun.. Bizde herhalde normal tip7 var hocam. Çaprazımızdaki bina hangi erişim kabine bağlı bilgim yok.

Aynen hocam benim çevremde aynı şekilde bizim site ve +2 tane site dışında hepsinde var. Tek katlı evleri saymıyorum zaten 2 gün sonra yıkılıp apartman oluyorlar.
Devlet elini hocam her şekilde işler yavaşlıyor.

Ben sürekli aynı mahallede olduğumdan kabinlerin içini küçükken ekip çalışıyorken görmüştüm ordan hatırlıyorum. Ama bende nereye bağlı olduğumu bilmiyorum. Zaten Fiber için kabin mesafesinin önemi yok.

Aynen hocam benim çevremde aynı şekilde bizim site ve +2 tane site dışında hepsinde var. Tek katlı evleri saymıyorum zaten 2 gün sonra yıkılıp apartman oluyorlar.
Devlet elini hocam her şekilde işler yavaşlıyor.
Hocam site yönetimine söylediniz mi hiç? Kimisi öyle diyip getirtmiş fiberi ama.

Geri
Yukarı