TurkNet GigaFiber'de hız 370 Mbps oluyor

Ben teşekkür ederim, sağlıklı günler diliyorum.
Bende Gigafibere geçtim. Ama Bilgisayarımda en fazla 200-210 megabit hız gördüm. Telefonlarda bu 50-60'lara kadar iniyor. Online işlemlerden destek kaydı oluşturdum. Cihazlarınızla alâkâlı bir durum diyorlar. Sizce sebebi ne olabilir?

Bende Gigafibere geçtim. Ama Bilgisayarımda en fazla 200-210 megabit hız gördüm. Telefonlarda bu 50-60'lara kadar iniyor. Online işlemlerden destek kaydı oluşturdum. Cihazlarınızla alâkâlı bir durum diyorlar. Sizce sebebi ne olabilir?
Merhabalar, cihazlarınız 1000 / 1000 mbps desteklemiyor olabilir. Bu konuda önce kullandığınız cihazların desteklediği hızları kontrol etmenizi rica edeceğim. Eğer bu alanlarda sorun görünmüyor ise tekrardan destek kaydı oluşturup teknik ekiple durumu paylaşabilirsiniz.

İşlemciniz nedir?
Çift çekirdekli bir işlemci ise aldığınız hızlar gayet normal.

İşlemciniz nedir?
Çift çekirdekli bir işlemci ise aldığınız hızlar gayet normal.
4 çekirdekli Xeon işlemci kullanıyorum. Birde şöyle birşey var. Modemi kapatıp açtığımızda Wi-Fi açık gözüküyor ama hiçbir şekilde gözükmüyor. Bütün ayarları eksiksiz bir şekilde yapılı durumda. Ayrıca mesela 5 GHz'i açtığımda modem üzerinden komple hepsi gidiyor ve bazen bilgisayara bile bağlantısı gidiyor. Öyle olunca da mecburen modemi sıfırlayıp yeniden kurulumunu gerçekleştiriyorum. Kurulumu yapan arkadaş numarasını falan bırakmıştı ona yarın bir soracam bakalım.

4 çekirdekli Xeon işlemci kullanıyorum. Birde şöyle birşey var. Modemi kapatıp açtığımızda Wi-Fi açık gözüküyor ama hiçbir şekilde gözükmüyor. Bütün ayarları eksiksiz bir şekilde yapılı durumda. Ayrıca mesela 5 GHz'i açtığımda modem üzerinden komple hepsi gidiyor ve bazen bilgisayara bile bağlantısı gidiyor. Öyle olunca da mecburen modemi sıfırlayıp yeniden kurulumunu gerçekleştiriyorum. Kurulumu yapan arkadaş numarasını falan bırakmıştı ona yarın bir soracam bakalım.

Hocam ethernet kartının driverını güncellemeyi denediniz mi?

Hocam ethernet kartının driverını güncellemeyi denediniz mi?

Güncel hocam. Bugün TürkNet'den geldiler. Modemi değiştirdiler. Ara ara kopmalar ve modeme erişemiyordum. Wi-Fi falan gözükmüyordu. Bundan dolayı modem değişikliği yapıldı. Ama ethernet üzerindeki hız genede 400 Mbps üzerine çıkmıyor. Komşumun internetinde deneme yapacam. Sorun benim sistemden mi değil mi görecem.

Hocam onu bilmem de ip adresini karalasaydınız çökerler bir de.

Hocam CGNAT havuzundayım. Modem ile internete çıkış yaptığım IP adresim farklı. Zaten modem değişikliği yapıldığından dolayı farklı IP adresine geçti.

Geri
Yukarı