TurkNet ile sorun yaşamayan var mı?

Senin ilacın bu.

Türk Telekom ile yakın zamanda taahhütüm sona eriyor ve diğer ISS'leri araştırmaya koyuldum ve bana en uygun olan ISS'nin TurkNet olduğuna kanaat getirdim. Altyapım 67 Mbps'e kadar destekliyor fakat hat değerlerimin 95'i zorlayacağını düşünüyorum. Yine de stabilite bakımından 75'lik bir paket düşünüyorum.
Twitter ve forumlardan araştırdığım kadarıyla neredeyse herkes olumsuz yorum yapıyor. TurkNet ile kısa ve uzun vadede gerçekten memnun olanlarınız var mı? Mevcut altyapım oldukça iyi ve bu zamana kadar neredeyse hiç kopma durumları yaşamadım. TurkNet ile olan deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Hat değerlerim.

Eki Görüntüle 777455

2 Senedir kullanmaktayım. ASUS modemlerde stabil çalıştığını düşünüyorum. Yazılım güncellemesi yaptınız mı? Kabloları kontrol ettiniz mi?

Bölgede boş VDSL port olmadığı için doğrudan ADSL altyapıyı gösteriyor.

NetSpeed ve Millenicom sorgulaması şu şekilde:Eki Görüntüle 777600Eki Görüntüle 777599

Peki ben yukarıdaki mevcut hat değerlerim ile TurkNet Özgür Ekstra 75 Mbps'e geçiş yapabilir miyim? Port olduğu bir anda TurkNet üzerinden sorguladığımda yasal olarak altyapı sorgulamasında 66 göründüğü için 50 Mbps öneriyordu. Bu talebimi TurkNet Online işlemlerden belirtsem sonuç alabilir miyim?

Kablonet'e bir altyapını sorgula fiber hızda internet al bu vdls falan boş ver.

Kablonet'e bir altyapını sorgula fiber hızda internet al bu vdls falan boş ver.
Maalesef adresimde kablonet altyapısı bulunmuyor.
2 Senedir kullanmaktayım. ASUS modemlerde stabil çalıştığını düşünüyorum. Yazılım güncellemesi yaptınız mı? Kabloları kontrol ettiniz mi?
AC750 modelini kullanıyorum; evet yazılımı son sürüm. İç tesisat da yeni taşındığımızda 4 ay önce kadar yenilendi altyapı ve bağlantı konusunda herhangi bir problem yaşamadım. Umarım başvuru sürecini çoğunluğun aksine hızlı bir şekilde atlatabilirim.

Senin ilacın bu.
TurkNet'in online işlemler kısmına 75 Mbps'e kadar hız alıp alamayacağımı sordum duruma göre belgeleri göndereceğim. Eğer 75 Mbps hız sağlayamayacaklarını söylerlerse Netspeed veya Millenicom düşünüyorum.

Hocam ben de sizin gibi şu aralar çok kararsızım, ben ve kardeşim universite online dersleri aldığımız için ve vize,proje,fınaller vs olduğu için maalesef başka bir ISS'ye geçmekten korkuyorum bu pandemi zamanı.
Bazı forumlar da gördüğüm kadarıyla; Turknet ya da Millenicom gibi firmaların TT'un altyapısını kullandıkları için herhangi bir sorunda TT'a destek kaydı açtıkları zaman, TT de en başta kendi müşterilerine öncelik verdiği için sona atıyor. Ondan sonra kullanıcılar da Türknet'e ya da Millenicom'a kızıyorlar, halbuki suçlu TT ama tabii burası da tartışılır.

Bu arada geçen ay'ın 28'in de TT sözleşmem bittiği halde hala hangi ISS hakkında karar veremedim ama büyük ihtimal TT yapacak gibiyim.
Artık her ay 3-4 günlük çalışmayla internetin parasını çıkarırım , tabii aynı paraya diğer ISS lerde daha iyi paketler var ama elden gelen bir şey yok.
iyi forumlar.

edit: bu arada bende 67 Mbps alıyorum.

Son düzenleme:
35 Mbps kullanıyorum. Genel olarak oyunları 50-70 ping oynuyorum. Bulunduğum yerde fiber altyapısı da yok. Nadiren ping spike oluyor bir de nadiren kesiliyor 5dk onun dışında sıkıntım yok.

Köyden bozma bir yerde üniversite okudum. Öğrenci evimize Türk Net bağlattık. O köyde bile CS:GO'da 30 ms ping ile oynadım. Çanakkale gibi bir yerde 65 alıyorum.

Yaşadığımız tek sorun, 40 yaşındaki binadaki tesisatın çürümüş olması :D Onda da TT ekipleri geldi, onlar da zorluk çıkarmaya bayılıyorlar.

Sanırım tüm bölgelerde, TT, kendi alt yapısını kullanan tüm şirketlere ayak bağı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı