TurkNet sorun yaşayan var mı?

Genel olduğuna emin misiniz arkadaşlar? Bende problem olmadı.

Şu an durum böyle:
20210223_214939.jpg

Edit: Evet sanırım bir sorun olmuş, kademeli olarak verilmeye başlanmış tekrardan. Büyük sarı forumda destek hesabı bilgi veriyor.

İlginçtir bende sıkıntı olmadı.

Genel olduğuna emin misiniz arkadaşlar? Bende problem olmadı.

Şu an durum böyle:
Eki Görüntüle 893135

Edit: Evet sanırım bir sorun olmuş, kademeli olarak verilmeye başlanmış tekrardan. Büyük sarı forumda destek hesabı bilgi veriyor.

İlginçtir bende sıkıntı olmadı.
Yaklaşık 10 kat düştü benim hızım hocam. Gün içinde de 3-4 defa kopma yaşadım.

TurkNet özelinde yılda 4-5 yaşanan bir durum.

Korkmaya gerek yok. İlk kez mi TurkNet kullanıyorsunuz?

🥰
Bende VDSL Türknet kullandığım zaman çok alışmıştım bu durumlara ama Gigafiber kullandıktan sonra hic bir sorun yaşamadım.

Türknet kendi altyapısını kullanan müşterileri ile ADSL/VDSL kullanan müşterilerine maalesef aynı değeri vermiyor.

Bende VDSL Türknet kullandığım zaman çok alışmıştım bu durumlara ama Gigafiber kullandıktan sonra hic bir sorun yaşamadım.

Türknet kendi altyapısını kullanan müşterileri ile ADSL/VDSL kullanan müşterilerine maalesef aynı değeri vermiyor.
YAPA'da olanlar ve sizin gibi direkt TurkNet POP noktasına bağlı olanlar bundan az etkileniyor.

VAE kapsamında olan müşterinin büyük kısmı buna maruz kalıyor. Muhtemelen uygun miktarda yedekli çalışmıyorlar. Kullanıcı bilgilerinin barındığı ve eşleştiği cihaz veya bağlantıda sorun oluyor.

Evet. :D Bu arada CAT-8 kablo testi yaptım fakat CAT-6 kablo ile neredeyse fark bulamadım, iade edeceğim.
Ev ortamında farkı anlamak zor. Aynı kablo kanalı içinden 100 tane sunucu, modem veya switch giden kablo olsaydı o zaman anlaşılırdı.

CAT-6 STP şimdilik ev ortamı için tercih edilecek en iyi kablo. Üstüne geçmek için 2.5Gbps paketlere ihtiyacımız var.

Evet. :D Bu arada CAT-8 kablo testi yaptım fakat CAT-6 kablo ile neredeyse fark bulamadım, iade edeceğim. :)
Kullandığınız hızlar çok yüksek hızlar değilse fark etmiyorsunuz bile.

Mesela bende bayağı eski bir CAT 5 kabloda 89 Mbps hız alırken Nexans CAT-6 kabloda 850 Mbps görüyorum. Aliexpress üzerinden aldığım metal jacklı CAT 8 kablodada 930 Mbps gibi hızları görebildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı