TurkNet internet akşam saatlerinde sürekli kesiliyor

Akşam saatlerinde internet yavaşlama sorunu tüm ISS'lerde var galiba. Millenicom. Netspeed, Türk Telekom kullandım hepsinde Prime saatler denilen saatlerde yavaşlama oluyordu.

Ailemin evindeyim suan, internet baglanti kalitesine kotu bile denmez les direkt. Turknet de yavastan bitiriyor kendini. Destek kaydi olusturacagim ona bile kendi internetimden baglandim.

Su ulkemizde kaliteyi yakalayip bunu standart haline getiren bir markamiz olamayacak heralde. En az 5-6 kişiyi de önermisimdir, referans olmusumdur Turknet icin. Hayal kirikligi.

Ailemin evindeyim şu an, internet baglanti kalitesine kotu bile denmez les direkt. TurkNet de yavastan bitiriyor kendini. Destek kaydi olusturacagim ona bile kendi internetimden baglandim.

Su ulkemizde kaliteyi yakalayip bunu standart haline getiren bir markamiz olamayacak herhalde. En az 5-6 kişiyi de önermisimdir, referans olmusumdur TurkNet icin. Hayal kirikligi.

Bu durumun TurkNet ile uzaktan yakından alakası yok Prime time da SNR değerleri düşmeye başlar (yoğunluk yüzünden) Telekom'un sistemi SNR 8'e düşene kadar müdahalede bulunmaz SNR 8'e düşünce hızı düşürmeye başlar ya da müdahale etmez böylelikle SNR düştükçe kopma yaşanır bunun için port değişimi talep edebilirsiniz bazen işe yarıyor.

Bu durumun TurkNet ile uzaktan yakından alakası yok Prime time da SNR değerleri düşmeye başlar (yoğunluk yüzünden) Telekom'un sistemi SNR 8'e düşene kadar müdahalede bulunmaz SNR 8'e düşünce hızı düşürmeye başlar ya da müdahale etmez böylelikle SNR düştükçe kopma yaşanır bunun için port değişimi talep edebilirsiniz bazen işe yarıyor.
Teknik tarafini bilmiyorum, verdigin bilgi icin tesekkurler.

Sunu da eklemek isterim: Ben bu foruma uyeyim bazi seyleri sorarak danisarak ogrenebiliyorum. Bir de yaslilari ve teknolojiden cok da anlamayan insanlari dusunun. Benim annem babam nerden anlasin SNR 8 e dusmesinden misalen. Ben Turknet ten bir hizmet aliyorum sonuçta, ben verdigim ucretten kesinti yapabiliyor muyum? Bana bu yuzden taahhut ettigi bağlantıyı saglamali.

Teknik tarafini bilmiyorum, verdigin bilgi icin teşekkürler.

Sunu da eklemek isterim: Ben bu foruma uyeyim bazi seyleri sorarak danisarak ogrenebiliyorum. Bir de yaslilari ve teknolojiden cok da anlamayan insanlari dusunun. Benim annem babam nereden anlasin SNR 8'e dusmesinden misalen. Ben TurkNet'ten bir hizmet aliyorum sonuçta, ben verdigim ucretten kesinti yapabiliyor muyum? Bana bu yuzden taahhut ettigi bağlantıyı saglamali.

Hocam bu durum bütün ISS'lerde böyle Telekom'da o zaman o saatte internete girme diyeni bile gördüm.

Geri
Yukarı