TurkNet sürekli kesiliyor

Hattın VDSL tanımlı ise ADSL modda çalışmaz haliyle. VDSL olarak temiz bir kurulum yap modeme.
O modem pek tercih ettiğim bir modem değil, çok tercih ediliyor ancak problem yaşayanlar da az değil.

Bağlantıyı Wi-Fi'den mi sağlıyorsun bilmiyorum ancak yeterli mesafedeysen veya direkt olarak Ethernet ile bağlantı sağlıyorsan kesintiler normal değil. Varsa farklı bir modem; ki bu modem ADSL olabilir. Bir günlüğüne ADSL moda aldır hattını, ADSL modem ile kullan bak bakalım kesinti oluyor mu eski modemde?

Elinde farklı modem varsa yine test edebilirsin, bazen modem kaynaklı da sorunlar yaşanabiliyor. Emin olduktan sonra ISS ile iletişime geçer, çözüm sağlamazlarsa taahhütsüz şartsız iptal ettirirsin. Farklı bir ISS ile huzur bulur musun o da bilinmez, lokasyona bağlı. Ben Turknet'den baya iyi hizmet alıyorum; Türkiye şartları için en azından.

Bugün 14 Ocak 2020 modeme komple reset attım. Ama bu sefer TürkTelekom VDSL ayarında yaptım ve bir baktım sorun çözülmüş. Speedtest'te aldığım hız gözüküyor. Umarım bu sorunumu kalıcı olarak çözer :)

Asus N16'larda Türk.net ile uyum konusunda biraz sıkıntılı. Daha önceden bir tanıdığıma kurulum yapana kadar 1 saat harcamıştım. Ek olarak TP-Link modemimde sorunsuz, kesintisiz kullanıyorum Türk.net'i.

İnternet işi iyice şans işi oldu artık. Sağda solda çok görüyorum Turknet kullanıp pişman olan tavsiye etmeyen. Ben de kullanıyorum 100 MBs paket kullanıyorum bugüne kadar hiç kopma sorunu vs yaşadığımı hatırlamam.

Türknet kullanıyorum günde 100 kez kopuyor. dolayısıyla oyun falan hikaye video ise şans.
Adamların çözümü eve tesisatçı çağır ne var ne yok kontrol etsin diyor.
2021 de böyle firmaların lisansını iptal etmeleri lazım. Çatır çatır fatura bedelini alıyorsan sorunu gidermek senin vazifen 108 lira verip tesisatı kontrol ettirmek benim değil.

Geri
Yukarı