TurkNet internet hız değerleri normal mi?

Bence oturduğunuz yerin merkezi biyer olması internet için daha kötü oluyor. Kablolardan geçen hızlar belli aynı zamanda gürültü dediğimiz olay oluyor kablolarda bu yüzden hattınızda hızınız ne olursa olsun güçlü bir şekilde gelmediğinden kopukluklar olabiliyor
Bu sene yanımıza yeni apartman yapıldı aramızda 40 metre anca var onlarda fiber internet varken bizde eski bakır kablolar vardı o yüzden ben en fazla 16 Mbps'lik paket kullanabiliyordum. Türk telekom'u aradım, yanlarına gittim hatta dilekçe verdim ama nafile 1 sene geçti üstünden geçen ay kabloları değiştirdiler. Şimdiki hat değerlerim resimdeki gibidir.
Eki Görüntüle 416448
Sizin başvurunun bir etkisi oldu mu kablolar için? Apartman içine de müdahale edildi mi işlem nasıl oldu?

Bulunduğunuz ildeki Türk Telekom ofisini ziyaret edip şikeyetelerinizi bildirmeniz gerekiyor. Ancak pek ilgilenmiyorlar. Alt yapıda değişikliliğin yapılabilmesi için talep ve planlama gerekiyor. Benden dilekçe vermemi hatta bütün mahalledekilerin vermesi gerektiğini bunun gerekli mercilere ulaştırakcaklarını eğerki uygun görürlerse projeler çizilip sırası geldiğinde değişimin yapılacağını söylediler. Bunu söylediklerinden beri ortalama 5 yıl kadar bir süre geçmiş olması lazım. Ben çok sayıda görüşmede bulundum ancak yıldırma piskolojiside işe yaramadı. Benim oturduğum yer Türk Telekomun binasına yürüyerek 5 dakika uzaklıkda daha uzakda bulunan arkadaşlarım 35 - 50 Mbps görürken ben 16 Mbps'yi geçemiyordum. Bulunduğum mahalleye 20 apartman yapılınca bizimkileride değiştirdiler. Yeni apartmanlarda fiber eski apartmanlarda Vdsl bağlantı mevcut max Dowload 50 Mbps alabiliyorum. Ancak fiyatları çok yüksek olduğundan 35 Mbps kullanıyorum. Benim uğraşlarımın hiç bir işe yaradığını düşünmüyorum o yüzden yardımcı olamıycam.

Bu iyileştirme istemeyi nasıl yapacağız dilekçe mi vereceğim telefondan mı aracayağım? Bu iyileştirme ne oluyor birde onu anlamadım.

Ben Türk Telekom altyapısındaydım. Önce Türk Telekom ofisine gittim, direk santraldeki elemanı arayıp sordular. Sorun var deyip herhangi bir işlem yapmadılar.

Daha sonra direk Telekom müdürlüğüne gittim ve bölgemden sorumlu personel ile görüştüm. Dilekçe yazmamı istedi. Dilekçemi yazıp verdim. Tabii maalesef Türkiye'de her işte olduğu gibi hemen herhangi bir işlem yapılmadı. Vaktim oldukça, yolum düştükçe tekrar uğradım ve her seferinde dilekçe vermeye devam ettim.

Toplam 4 veya 5 dilekçe verdim sanıyorum. Sonra bir gün içime doğdu sanırım, TTNET müşteri hizmetlerini aradım ve VDSL durumunu sorguladım. Altyapınız müsait cevabını alır almaz da tarifemi VDSL olarak değiştirdim. Sonuç olarak istediğimi bir şekilde elde etmiş oldum.

Sizin için bu süreç çok daha basit de olabilir, çok daha uzun ve zorlu da. Bunu yaşayarak görmek gerekiyor.

Umarım kısa sürede olumlu bir sonuç elde edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı