Altyapımda TurkNet Hız Değerleri

Önermek istiyorum fakat korkuyorum, arkadaşıma 50 tane sorun çıkardılar. Çocuk VDSL kullanıyor, 75mbps dediler 35 bağladılar 25e düşürdüler altyapı çalışması yapıyoruz diye 16'ya düşürdüler. Yayın açan çocuk yayın açamaz oldu 0.50 upload geliyor. Şimdi öneririm başına kötü olaylar gelir ben mahçup olurum.

Ama 50 görüyorsan yine en kötü 50 verirler, upload 2-3mbps artabilir.
Ben şuan kaç görüyorum onuda bilmiyorum nasıl öğrenebilirim ayrıca VDSL mi ADSL mi önerirsiniz?

16Mbps üzeri tüm internet kullanımlarında VDSL modem almak zorundasın. ADSL 16 destekler.

Türknete geçecekseniz dediğim gibi önce bir sinyal ölçtürün kendi gözlerinizle görün, kaç alabilirsiniz bir öğrenmiş olun, bağladıktan sonra 100 dedikleri 40-50'ye düşmesin.

16Mbps üzeri tüm internet kullanımlarında VDSL modem almak zorundasın. ADSL 16 destekler.

Türknete geçecekseniz dediğim gibi önce bir sinyal ölçtürün kendi gözlerinizle görün, kaç alabilirsiniz bir öğrenmiş olun, bağladıktan sonra 100 dedikleri 40-50'ye düşmesin.
Teşekkürler birde 100 alırsam mesela steamden kaç hızla oyun indiririm 50 de kaçla indiririm bu konularda pek bilgim olmuyorda.

Öncelikle merhaba. Turknetin 100 mbps e kadar download, 100 mbpse kadar upload dediği kampanya hattiniz desteklerse geçerlidir . Eğer ki hattınız maksimum 24 mbps (ortalama olarak saniyede 2.4 megabyte dosya indirme , yaklaşık onda biri yani) destekliyorsa bu kampanya kapsamında 24 mbps den yukarı alamazsınız . Adamlar şunu söylüyor ilerde hattınız daha yüksek indirme ve yuklemr değerlerine geçerse bu tarife kapsamında ücretsiz geçiyorsunuz diyorlar. Memnun kalirmisin yüzde elli yuzde elli Turknette şansın biraz yaver gidecek.

Turknet li biri olarak diyorumki uzak durun. En başta muhattap olacağınız kimseyi Bulamazsanız, ne bir telefon numarası ne bir online yanıt sistemi teşekkür etmek için de, hakaret etmek için de bulamazsınız, sistem üzerinden arıza kaydı açabilirsiniz bunu da 24 saat içinde çözme taahhütün de bulunurlar üç dört saat içinde de çözdükleri oldu 24 saati de bulduğu da çok oldu. Ve İnanılmaz bir şekilde sık sık kopmalar oluyor ama sürekli bulunduğum mahallede de bir altyapı sorunu yok Ama bu Türknet arıza kaydı oluşturmaktan bıktım ben,

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı