TurkNet İnternet kopuyor

Sametklc54

Yoctopat
Merhaba, yaklaşık 2 yıldır TurkNet üzerinden 90 Mbps'e kadar hız alıyorum ve hiç kopmalar yaşamamıştım. Yaklaşık 5 gündür kopmalar yaşıyorum ve TurkNet sadece hızımı 50 Mbps'e düşürüyor ama kopmalar devam ediyor. Tekrardan hızımı yükseltip 75 Mbps olarak ayarladım ama kopmalar devam etti. Bugün açtığım destek talebinde ise sorunun modemde olduğunu söylediler fakat farklı bir modemle denediğim takdirde kopmalar devam etti. Sizden ricam aşağıda bıraktığım hat değerleri normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 2 yıldır TurkNet üzerinden 90 Mbps'e kadar hız alıyorum ve hiç kopmalar yaşamamıştım. Yaklaşık 5 gündür kopmalar yaşıyorum ve TurkNet sadece hızımı 50 Mbps'e düşürüyor ama kopmalar devam ediyor. Tekrardan hızımı yükseltip 75 Mbps olarak ayarladım ama kopmalar devam etti. Bugün açtığım destek talebinde ise sorunun modemde olduğunu söylediler fakat farklı bir modemle denediğim takdirde kopmalar devam etti. Sizden ricam aşağıda bıraktığım hat değerleri normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
SNR Margin normal görünüyor. (Aşağı Akım Hat Zayıflaması)

Bina içi tesisatını kontrol etmeyi deneyebilirsin.

Hat zayıflaman normal ama sen yine de ilk önce iç tesisatını yenile bu arada hangi modemle denedin başka.

SNR Margin normal görünüyor. (Aşağı Akım Hat Zayıflaması)

Bina içi tesisatını kontrol etmeyi deneyebilirsin.
Bina içi tesisatı Turktelekom ekibi tarafından yaklaşık 1 ay önce yenilendi. Dış hattan modeme kadar yeni kablolama yapıldı.
Hat zayıflaman normal ama sen yine de ilk önce iç tesisatını yenile bu arada hangi modemle denedin başka.
Kullandığım modem Huawei HG658 V2 modeli test ettiğim modem ise TP-LINK VN020-F3 modeli

Tenda V12 bakabilirsin yeni modem aldığında düzelmezse eğer port değişimi talep et bu arada internet gittiğinde DSL ışığı yanıp sönüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı