TurkNet internet sürekli kopuyor

Lydranx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar takribi 1 ay önce TurkNet'e geçtim ancak sürekli kopuyor. İlk 2 hafta sıkıntı yoktu ancak artık sinir bozmaya başladı. Destek kaydı da açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim 6 ay kadar hep 4 saatte bir kopmalar yaşanıyordu, modemin ayarlarını biraz kurcalayınca mı sorun çözüldü yoksa kendiliğinden mi emin değilim ama sorun çözüldü. Şu an sadece akşam 7 sonrasında arada kopmalar oluyor ama yapacak bir şey yok. Modemden kaynaklı deniyor zaten türknet yetkilileri, pek ilgilendikleri yok açıkçası. Benim gibi modeminiz TP-Link td W9970 ise yaptıklarımı anlatabilirim. Onun dışında modem ayarlarında dns i 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 e çevirin dns değiştirince bazen bu kopmalar azalabiliyor, örneğin quad9 a geçince her saniye kopmalar yaşıyordum cloudflare e döndüm gene kopmalar azaldı.

Benim 6 ay kadar hep 4 saatte bir kopmalar yaşanıyordu, modemin ayarlarını biraz kurcalayınca mı sorun çözüldü yoksa kendiliğinden mi emin değilim ama sorun çözüldü. Şu an sadece akşam 7 sonrasında arada kopmalar oluyor ama yapacak bir şey yok. Modemden kaynaklı deniyor zaten türknet yetkilileri, pek ilgilendikleri yok açıkçası. Benim gibi modeminiz TP-Link td W9970 ise yaptıklarımı anlatabilirim. Onun dışında modem ayarlarında dns i 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 e çevirin dns değiştirince bazen bu kopmalar azalabiliyor, örneğin quad9 a geçince her saniye kopmalar yaşıyordum cloudflare e döndüm gene kopmalar azaldı.
Eve gidince deneyeceğim , teşekkürler
Arkadaşlar takribi 1 ay önce TurkNet'e geçtim ancak sürekli kopuyor. İlk 2 hafta sıkıntı yoktu ancak artık sinir bozmaya başladı. Destek kaydı da açılmıyor.
@500498

Benim 6 ay kadar hep 4 saatte bir kopmalar yaşanıyordu, modemin ayarlarını biraz kurcalayınca mı sorun çözüldü yoksa kendiliğinden mi emin değilim ama sorun çözüldü. Şu an sadece akşam 7 sonrasında arada kopmalar oluyor ama yapacak bir şey yok. Modemden kaynaklı deniyor zaten TurkNet yetkilileri, pek ilgilendikleri yok açıkçası. Benim gibi modeminiz TP-Link td W9970 ise yaptıklarımı anlatabilirim. Onun dışında modem ayarlarında DNS'i 1.1.1.1 ve 1.0.0.1'e çevirin DNS değiştirince bazen bu kopmalar azalabiliyor, örneğin Quad9'a geçince her saniye kopmalar yaşıyordum cloudflare e döndüm gene kopmalar azaldı.

Dun aksam 02.20 de planli kesinti vardi. Ve gece gitti internet. Ben DNS'i 8.8.8.8 - 8.8.4.4 kullanıyorum Google'a ait.

Modemde DP ayarini yukseltebilirseniz kopmalar daha az yasanir. Fakat internet hiziniz yavaşlatabilir. Ters orantılı DP düşerse hız artar kopmalar artar. DP yukselirse int yavaşlar kopma olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı