Çözüldü TurkNet IPv6 aktif olup olmadığı nasıl anlaşılır ve geçiş nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Keenetic modemlerde sistem ayarlarına gelip bileşenlerde IPv6 bileşenini yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra ayarlamalarını yapıp bağlanabilirsiniz.
IPv6 olup olmadığını bu buradan Ready for the future of the Internet? test edebilirsiniz. TurkNet'te IPv6 için Online işlemler üzerinden talep oluşturmanız gerekiyor.

Test ettim IPv6 yok diyor. Ama sorun tespit edilmemiş ondan önce şunu sormak istiyorum mesela TurkNet IPv6 tanımlaması yaptı ancak modemde ayarlamadığım için böyle gözüküyor olabilir mi eğer böyle bir şey yoksa talep açacağım.

Test ettim IPv6 yok diyor. Ama sorun tespit edilmemiş ondan önce şunu sormak istiyorum mesela TurkNet IPv6 tanımlaması yaptı ancak modemde ayarlamadığım için böyle gözüküyor olabilir mi eğer böyle bir şey yoksa talep açacağım.

Zaten modemden ayarlama yapmazsanız IPv6'yı kullanamazsınız, modem ara yüzünden gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor, sizin modeminizde nasıl yapıldığını bilmiyorum ama internetten araştırarak bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı