Çözüldü TurkNet IPv6'nın aktif olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metehan1923

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar TurkNet'den IPv6 geçiş talebinde bulundum. Modem Firmware güncellemesi istediler yaptım. Tüknet IPv6 bağlantımın aktif olduğuna dair mesaj gönderdi. Modem ara yüzünden baktığımda IPv6 etkinleştirildi olarak gözüküyor ancak Ready for the future of the Internet? adresinden yaptığım testten IPv6 yok uyarısı alıyorum. IPv6 aktif midir değil midir? Ne yapmalıyım? Ekran görüntüsü paylaştım.

Dosya Ekleri

• 001.png
    001.png
    102,9 KB · Görüntüleme: 177
  • 002.png
    002.png
    69,2 KB · Görüntüleme: 153
  • 003.png
    003.png
    183,1 KB · Görüntüleme: 166
Çözüm
Kullandığım bir site dolayısıyla birkaç ay önce çok araştırmıştım fakat TurkNet'te IPv6'nın olmadığını öğrenmiştim. Sanırım belirli kişilere veriliyormuş henüz tam geçiş yapılmamış.

Bunu TürkNet personelleri daha ayrıntılı anlatır diye düşünüyorum.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku
Merhabalar, IPV6 Test bağlantısı size yardımcı olacaktır. Geçişler sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor. Modeminizin uygun durumda olması yeterlidir.
Kullandığım bir site dolayısıyla birkaç ay önce çok araştırmıştım fakat TurkNet'te IPv6'nın olmadığını öğrenmiştim. Sanırım belirli kişilere veriliyormuş henüz tam geçiş yapılmamış.

Merhabalar, IPV6 Test bağlantısı size yardımcı olacaktır. Geçişler sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor. Modeminizin uygun durumda olması yeterlidir.

Çözüm
@500498
Ali bey, verdiğiniz bağlantı bende açılmadı.
Ek'te modem arayüzündeki ipv6 adresim. Ve 2 farkli ip adresi sorgulama sayfası atıyorum. Modemdeki ipv6 ip başlangıcı şu sitede baş kısımları aynı ama sonrası farklı bu neden olabilir ? ip.w69b.com
Screenshot_20220123_071403_com.android.chrome.jpgScreenshot_20220123_071531.jpgScreenshot_20220123_071617.jpgScreenshot_20220123_071825.jpgScreenshot_20220123_071942.jpg

Ve ekstra birşey sormak istiyorum CGN havuzundayım galiba. 100 lü ip başlangıçları öyle deniyordu forumda biraz baktım. Ama eski tarihte yorum yapan arkadaşlar ipv6 gelmeden zor gibi şeyler okudum. E abi bende ipv6 var ama gene portum kapalı illa statik ip şart mı buna ?

@500498
Ali bey, verdiğiniz bağlantı bende açılmadı.
Ek'te modem arayüzündeki IPv6 adresim. Ve 2 farkli IP adresi sorgulama sayfası atıyorum. Modemdeki IPv6 IP başlangıcı şu sitede baş kısımları aynı ama sonrası farklı bu neden olabilir? ip.w69b.com
Eki Görüntüle 1278966Eki Görüntüle 1278967Eki Görüntüle 1278968Eki Görüntüle 1278969Eki Görüntüle 1278970

Ve ekstra bir şey sormak istiyorum cgn havuzundayım galiba. 100'lü IP başlangıçları öyle deniyordu forumda biraz baktım. Ama eski tarihte yorum yapan arkadaşlar IPv6 gelmeden zor gibi şeyler okudum. E abi bende IPv6 var ama gene portum kapalı illa statik IP şart mı buna?

Aynı sorun bende de var hocam aynı model modemi kullanıyoruz sanırım modem modelinde hata var galiba.

Krallar eğer ki aşırı lazim degilse bulasmayin V6 ya. Ben kendim modemden kapatmak durumda kaldim saçma sapan hatalari var. Tel. Wi-Fi'de bazi uygulamalar vs girmiyordu. Kimse yardimci olamadi. En son arastirdim megerse oto V6 gecirmisler kapattim her şey duzeldi. Tabii herkeste ayni şey olacak diye bir şey yok basinjza gelirse haberiniz olsun IPv6 kapatinxa her şey duzeliyor.

Krallar eğer ki aşırı lazim degilse bulasmayin V6 ya. Ben kendim modemden kapatmak durumda kaldim saçma sapan hatalari var. Tel. Wi-Fi'de bazi uygulamalar vs girmiyordu. Kimse yardimci olamadi. En son arastirdim megerse oto V6 gecirmisler kapattim her şey duzeldi. Tabii herkeste ayni şey olacak diye bir şey yok basinjza gelirse haberiniz olsun IPv6 kapatinxa her şey duzeliyor.
Tamamdır hocam sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı