TurkNet kullancıları memnun mu?

Venocom

Kilopat
İnternette dolaşırken TurkNet'in çok avantajlı tarifelerini gördüm ama TurkNet nasıl bir firma bilmiyorum. TurkNet kullanıcıları varsa konuya yorum yapabilirler mi memnun olup olmadıklarını. Oyunlardaki ping değerleri nasıl?

Öncelikle alt yapınızı kötü ise Türknet'te geçince mucize beklemeyin. Geçmeyi düşünüyorsanız hem daire içindeki kablodan hemde bina girişindeki kutudan hız ölçümü yaptırmanızı tavsiye ederim. Sonuç olumlu ise geçebilirsiniz. Benim çevremde kullananların %80'ni memnun. CS'de 70 ping alan arkadaşımda var 43 civarı alanda. Bu sorunuz yanıtını hızınız vericektir.

2 gün önceye kadar çok memnundum fakat şimdi çok fazla lose oluyor (oyunda ping olmamasına rağmen oyunun kopması). İnternetin hızı çok tutarsız oldu. Ama her şekilde ttnetten daha iyi(en azından internete giriyor).

Ulunay arkadaşın söylediklerine katılıyorum. TTNET 24 Mbit 75GB AKN - 72TL paketinden TurkNET 75Mbit 150GB (3 ay +50GB AKN Hediye) - 60TL paketine geçiş yaptım. Hattım 120 Mbit kaldırabiliyordu, tesisat da iyi. Kısaca şanslıyım diyebilirim. Yani ülkemizde iyi bir internet altyapısına sahip olmak için şanslı olmanız gerek. Modem arayüzünden ve santralden hattınızı kontrol ettirin. VDSL sinyali alabiliyor mu port var mı SNR ve Hat zayıflaması değerlerinize baktırın. Eğer kusursuzsa geçişi yapın. Şayet o durumda sizin için ISS farketmez en ucuzu hangisi o önemli demektir. Ha altyapı kötüyse TTNET'ten şaşmayın. En azından sorununuzla daha fazla ilgilenirler.

Oyunlarda ping yok. Sabit 72Mbit alıyorum.

2 gün önceye kadar çok memnundum fakat şimdi çok fazla lose oluyor (oyunda ping olmamasına rağmen oyunun kopması). İnternetin hızı çok tutarsız oldu. Ama her şekilde ttnetten daha iyi(en azından internete giriyor).
Sorun bugün mucizevi bir şekilde çözüldü. Yaşadığım şehrin merkezinde kazı çalışması var o yüzden olmuş olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı