TurkNet kullanıp Türk Telekom'a altyapı başvurusu yapılır mı?

peaZy

Hectopat
Hocam Telekom taahhüdüm bitti. Türk Telekom bize 128 liraya 16 megabit 24 ay taahhütlü internet teklifi yaptı. Bizde ADSL var karşı binada VDSL. Biz, TurkNet geçsek Telekom'a altyapı başvurusu yapsak onaylanır mı olur mu? Binada tek Telekom kullanan biziz.

VDSL altyapı planlaması yapılırken daire sayısı değil bina sayısı bazında hareket ediliyor ve TurkNet kullanmanız buna engel değildir.
Hocam sizce altyapı başvurusu yapmalı mıyım yoksa kendisi gelir mi? Birde anladığıma göre TürkNet'e geçmem de sıkıntı değil öyle mi? Birde normalde bende VDSL yok zaten ADSL var (Karşı binamızda VDSL var) Göknet altyapı testinde böyle bir sonuç çıktı tam anlayamadım.

Dosya Ekleri

• downloadfile.png
    downloadfile.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 102
Twitter üzerinden TT'ye yazın. Adresimde sorgulama yapamıyorum. Hata veriyor diye belirtirseniz daha iyi yardımcı olurlar...
Müşteri hizmetleri aradı, VDSL paket alırsam VDSL kullanabileceğimi söylediler. Ama ben Telekom'da kalmak istemiyorum ve Türknet ADSL 16 megabit gösteriyor.

Müşteri hizmetleri aradı, VDSL paket alırsam VDSL kullanabileceğimi söylediler. Ama ben Telekom'da kalmak istemiyorum ve Türknet ADSL 16 megabit gösteriyor.
Şöyle yapmayı deneyin. Ben 16 Mbit paket kullanıyorum ama Upload hızım düşük lütfen beni VDSL porta aktarır mısınız deyin arayıp TT'yi. Bu paket yenileme sayılmıyor sonuçta. Sayılsa bile yeni taahhütün ilk ayı olmuş olur büyük bir cayma bedeli ödemezsiniz diye düşünüyorum.

Hız tanımlaması sizin apartmana sunulmamış, ama TT verebiliyor ana sağlayıcı olduğu için.

Kesinlikle paket değiştirmek istemeyin ama ilk fırsatta sadece VDSL hizmet alacağım indirme hızım bana yetiyor, taahhüt bilgim nedir vs sorup zaten yetkilinin sizin tarifenizi değiştirmesini engellersiniz.

VDSL porta geçtikten hemen sonra Türknet'i sesli görüşme ile arayıp merhaba benim portum VDSL'de, bina dışında port gözükmüyor sanırım bu portu koruyarak geçiş yaptırır mısınız diye ararsanız büyük ihtimal sorunsuz bir geçiş sağlarsınız. Bu aşamada bir davet kodu da vermeyi unutmayın derim. Online başvuru yapmıyorsunuz çünkü.

Şöyle yapmayı deneyin. Ben 16 Mbit paket kullanıyorum ama Upload hızım düşük lütfen beni VDSL porta aktarır mısınız deyin arayıp TT'yi. Bu paket yenileme sayılmıyor sonuçta. Sayılsa bile yeni taahhütün ilk ayı olmuş olur büyük bir cayma bedeli ödemezsiniz diye düşünüyorum.

Hız tanımlaması sizin apartmana sunulmamış, ama TT verebiliyor ana sağlayıcı olduğu için.

Kesinlikle paket değiştirmek istemeyin ama ilk fırsatta sadece VDSL hizmet alacağım indirme hızım bana yetiyor, taahhüt bilgim nedir vs sorup zaten yetkilinin sizin tarifenizi değiştirmesini engellersiniz.

VDSL porta geçtikten hemen sonra Türknet'i sesli görüşme ile arayıp merhaba benim portum VDSL'de, bina dışında port gözükmüyor sanırım bu portu koruyarak geçiş yaptırır mısınız diye ararsanız büyük ihtimal sorunsuz bir geçiş sağlarsınız. Bu aşamada bir davet kodu da vermeyi unutmayın derim. Online başvuru yapmıyorsunuz çünkü.
Türknet'e geçiş yaptım. Destekliyorsa neden olmasın dediler. VDSL modemler şu an pahalı ondan dolayı biraz bekleyeceğiz bakalım ileriki günlerde ne olacak.

Geri
Yukarı