Türk Telekom altyapı başvurusu nasıl yapılır?

abdmtlcn

Hectopat
Caddede 14 Mbps internet var ama çok yetersiz şu dönemde. İl müdürlüğüne dilekçe vermemiz gerekiyormuş ama ben il dışında ilcedeyim ve şu dönemde sırf internet altyapısı için km'lerce yol gidemem. Başka bir yolu yok mu başvuru yapmanın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Caddede 14 Mbps internet var ama çok yetersiz şu dönemde. İl müdürlüğüne dilekçe vermemiz gerekiyormuş ama ben il dışında ilcedeyim ve şu dönemde sırf internet altyapısı için km'lerce yol gidemem. Başka bir yolu yok mu başvuru yapmanın?

Twitter üzerinden Türk Telekom Destek'e tweet at.
Yakın bir zamanda geri dönüş olur.
Buna ekstra Cimer'e resmi bir dille mağduriyetinizi dile getiren bir yazı yazın. Onlarda 3 hafta içerisinde dönüş yaparlar.
Hemen bağlanmaz. Ocak ayında onaylansa kazı vs. derken Temmuz ayını buluyor.
Bu yöntemle 6 ay içerisinde VDSL/Hipernet bağlattım ben.

Hocam, dilekçe vermek gerekiyor. Arayıp sorun. Belki faks yoluyla olur.

Aslinda oyle bir baavuru sureci yok. Gerekli gorulen bolgelerde İSS saglayicilari kendileri gelistirme yapıyorlar. Cok fazla talep olan bölgelerde istisnai durumlar gorulebiliyor ve bunun icin de bolca imza toplamanız gerekiyor. Yani 2-3 kisi gidip başvuru yapsanız bile sonuc alamazsiniz muhtemelen. Yine de sansinizi deneyin.

Şu anda zaten Türkiye genelinde aktif olarak fiber altyapı çalışmaları var, yani sen istemesen de mahallene illa fiber gelecektir, ama ne zaman olur bilmem.
Çünkü ileriye dönük olarak da, cep telefonu operatörlerinin 5G'ye geçebilmesi için fiber altyapı şart.
Sen dilekçe versen bile yakınlarında fiber altyapı yoksa önce yakınına gelmesini beklemen gerekebilir, yakından kasıt komşu mahalleler mesela.

Buradan yakınlarında hipernet var mı diye bak, eğer varsa umutlan bence, yine de şansını dene tabii ki o ayrı.

Geri
Yukarı