TurkNet mi Turkcell mi?

Sweasy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni yeni Twitch yayınlarına başlamışken 35 megabitlik Türk Telekom internetinin bana hayli yetersiz kaldığını fark etmiş oldum bunun üzerine hemen altyapı sorguladım ve bulunduğum caddede hiçbir firmanın altyapı hizmeti yok diğer yayıncılardan da gördüğüm gibi hemen TurkNet'e başvurmayı düşündüm sitesinden altyapı başvurusu yaptım ama Türk Telekom'da maruz kaldığım ilgisizlikten dolayı Online yaptığım başvurunun yetersiz kalacağını düşündüm ve bayiliğini aramaya başladım Kocaeli/Kartepede oturuyorum ve izmitte bir bayilik olduğunu öğrendim gittiğimde böyle bir bayilik olmadığını söylediler o sırada Turkcell firmasından arkadaşlarla karşılaştım oradakilerden biri nerede ikamet ettiğimi sordu söylediğimde orada bizim altyapımız var dedi ama kontrol ettiğinde o da caddemde olmadığını fark etti konuştuğumuz sırada kendisi " TurkNet'ten 250TL'ye bu hizmeti alırsın ama onlar sana alabileceğinden fazlasını vermez ve internet dengeli olmaz sen bize gel ben sana bir güzellik yapar 50 uploadlı 500 megabiti uygun fiyata ayarlarım ama altyapın için başvuru yapman lazım şu anda da kazı yasağı var" dedi bende işi gereği kendi firmasını övdüğünü anladım Turkcell kullanan birkaç kişininde ping sorunu olduğunu biliyorum. Bu bilgiler ışığında sizlere iki sorum var birincisi TurkNet mi Turkcell mi ikincisi de altyapı başvurusu yapan arkadaşlar ne kadar sürede altyapı işlemleri başladığını yazarsa memnun olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben başvuru yapmadım ama geçen sene Ağustos ayında kazı yapıldı, bu sene Şubat ayında ise altyapı aktif edildi. Ben de Haziran başı gibi Superonline aboneliği başlattım, Ankara 200/20 Mbps FTTH altyapıda durum böyle:

1688385389214.png

1688385217849.png

Turk Telekom'un VDSL altyapısı veya Kablonet altyapısı üzerinden Superonline kullanıp da kötüleyenleri takmayın kafaya, altyapı kendisinin olursa genelde sorun yaşamazsınız.

İstanbul/Avrupa'da yaşayan birisi olarak 2-3 sene Turkcell firmasının internetini kullandım, bu süreçte yaşanan kopma sorunları, düşük hız ve ping sorunları artık sinirlerimi bozmaya başlamıştı ve bir kaç ay öncesinde TurkNet'e geçme kararı aldım. Yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım. İnternet hızından gayet memnunum, müşteri hizmetleri bir sorun olduğu zaman gayet güzel bir şekilde ilgileniyorlar. Ortalama hız değerleri ise şu şekilde:
Ekran görüntüsü 2023-07-03 150105.png

Yeni konular

Geri
Yukarı