TurkNet nasıldır?

Eğer 50 veriyoruz diyorsa, VDSL2 ile çalışacak tabii modeminizin destekliyor ise.
Arayıp şunları.
Yeni başlık açmak istemiyorum başka bir sorumu buraya yazacağım;
Modem VDSL2 olmasına rağmen ADSL2+ modülasyonunda çalışıyor, sanırım bunun nedeni oturduğum yerde Türk Telekom altyapısı bulunmaması.
TürkNet bana 50 Mbps vaad ettiği için ben onların 50 Mbps internetini aldığımda modemin modülasyonu otomatik olarak VDSL2'ye geçecek ve ben de 50 Mbps alabileceğim sanırım?
Bu anlattıklarım doğru mu ya da binada Türk Telekom altyapısı desteklemiyorsa TürkNet nasıl desteklesin diye bir soru daha mı doğru olur?

Arayıp şunları sorun altyapım VDSL2 mi? 50 Mbps mi vereceksiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam emin değilim ama modeminin bağlı olduğu porta göre ADSL2+ veya VDSL olduğu değişiyor ancak sana 50 mbps vadediyor diye 50 alırsın gibi bir kesinlik de yok, internet kutusuna olan uzaklığın, bina içi kablolaman vs. internet hızını düşüredebilir. Şayet benim hattım şu an 35 mbps'ye kadar destekliyor ancak 30 mbps verildiğinde SNR Margin değerimden dolayı kopmalar yaşıyorum, bu yüzden stabilite için 24 mbps hız alıyorum.

Tam emin değilim ama modeminin bağlı olduğu porta göre ADSL2+ veya VDSL olduğu değişiyor ancak sana 50 mbps vadediyor diye 50 alırsın gibi bir kesinlik de yok, internet kutusuna olan uzaklığın, bina içi kablolaman vs. internet hızını düşüredebilir. Şayet benim hattım şu an 35 mbps'ye kadar destekliyor ancak 30 mbps verildiğinde SNR Margin değerimden dolayı kopmalar yaşıyorum, bu yüzden stabilite için 24 mbps hız alıyorum.
Şöyle, kablolarda sıkıntı çektiğimiz için başka kablo çektirdik ve 9. Kattayız bu yüzden 50 deseler bile 45 alırım gibi düşünüyorum. Beni endişelendiren şey 3 gün sonra bana port yokmuş yhaa sen 3 mbps kullan falan deme elleri birazdan arayıp bu konuyu soracağım.

Müşteri hizmetleri yerine online işlemlerden veya telefon uygulamasından destek kaydı oluşturabiliyorsunuz. Zaten gerekli olduğundan sizi arıyorlar. Neden illa telefonda biriyle görüşmek istiyorsunuz ki. Yazışmak da aynı şey.

4 yıl boyunca hem Tokat Merkez'de hem de Samsun Merkez'de Türknet kullandım. Hiçbir şikayetim olmadı. Şuanda hala Türknet kullanıyorum. TT altyapısında olmama rağmen vaadettiği hızları sorunsuzca alıyorum.

Başlığı açma sebebim çoğu kişi müşteri hizmetleri yok demesine rağmen az önce müşteri hizmetleri ile görüşüp bilgi almamdan dolayı oldu.
10 gün içinde Türk Telekom ile olan taahhütüm bitecek, o yüzden TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Türk Telekom binada altyapı olmaması sebebiyle internet hızımı 35'den 16 Mbps'ye düşürmüştü fakat Millenicom ve TürkNet'in kendi sitesinden yaptığım altyapı sorgulamaları 50-64 Mbps'ye kadar altyapım olduğunu söylüyor.
Modemimin üzerinde de VDSL2 olduğu ve arayüzüne girdiğimde de VDSL2 modem olduğu yazıyor.
Salgın nedeni ile ailemle birlikte yaşadığım için peder bey TürkNet'in bir bayisi olmadığı için çok güvenemedi. Bu yüzden ikna etmeye çalışıyorum çünkü üniversiteler açılınca tekrar kapattıracak interneti ve diğer şirketlerde taahhütsüz bu fiyatlara internet ne yazık ki yok.
Modem ve altyapı (kendi sitelerine göre) 50 Mbps'yi destekliyor, müşteri hizmetleri de var ve genelde online işlemlerle şikayet yaptığımızda daha hızlı geri dönüş alabileceğimiz söyleniyor. TürkNet'e geçtiğimde bunlar dışında yaşayacağım başka sorunlar varsa bilgilendirir misiniz? Bir de port ile alakalı çok şey okudum, boş port olup olmadığına nasıl bakılıyor? Teşekkürler.
Anlamadığım bir şey var. Anladığım kadarıyla taahhütsüz fiyatlarmış bunlar, peki size bu fiyatların yükselmeyeceğini nasıl kanıtlıyorlar? Ya aniden fiyatlar yukarı çekilirsede başka bir operatöre geçmek zorunda kalırsanız?

Yeni başlık açmak istemiyorum başka bir sorumu buraya yazacağım;
Modem VDSL2 olmasına rağmen ADSL2+ modülasyonunda çalışıyor, sanırım bunun nedeni oturduğum yerde Türk Telekom altyapısı bulunmaması.
TürkNet bana 50 Mbps vaad ettiği için ben onların 50 Mbps internetini aldığımda modemin modülasyonu otomatik olarak VDSL2'ye geçecek ve ben de 50 Mbps alabileceğim sanırım?
Bu anlattıklarım doğru mu ya da binada Türk Telekom altyapısı desteklemiyorsa TürkNet nasıl desteklesin diye bir soru daha mı doğru olur?

Şu an Türk Telekom size ADSL2+ sinyal veriyor. TürkNet'e geçtiğinizde eğer vdsl hizmet alırsanız otomatik vdsl sinyal alıcaksınız.

Geri
Yukarı