TurkNet nasıldır?

Merhaba evimde kullandığım Türk Telekom internetimin taahhüdü bitmek üzere bu durumda bende 2 yıl aradan sonra tekrar internet firmalarını ve paketlerini incelemeye başladım. Tavsiye istemeden önce alt yapımın 50Mbps kadar desteklendiğini öğrendim ve araştırmaya başladım. Fiyatlar ve sunulan paketler o kadar saçma bir hal almış ki konu açmak zorunda kaldım. Tıkandığım noktadan bahsedecek olursam, birçok firma çok yüksek fiyatlara 8-16Mbps arası internet sağlıyor fakat bu hızlar benim kesinlikle işime yaramaz. En azından bir 25Mbps internet almam gerekiyor ve kesinlikle kotasız olması gerekiyor.

Firmaları araştırırken TurkNet firmasında takılı kaldım. Vadettikleri şeyler gerçekten muazzam alt yapımın desteklediği kadar interneti bana ortalama altı bir fiyata sunuyor, taahhüt gerekmediğinden bahsediyor ve ücretsiz kurulum yapıyor. Bu paketin bu kadar iyi olması ve şirketin fiziksel şubesinin olmaması beni büyük bir şüpheye düşürdü. Forum ve sözlüklerde yazılanları okuduğumda kullanıcıların yarısının bu firmaya lanet ettiğini yarısının da en iyi firma olarak bahsettiğini gördüm ve bu durumda beni iyice işin içinden çıkılmaz bir hale soktu. Daha önce bu firmayı uzun süre deneyimleyen ve artılarını eksilerini aktarabilecek birini arıyorum. Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Bu konulardan anlamıyorsanız size baştan sona yardım ederim. Türk.net kullanıyorum bende 1 ay bedava. Geçiş konusunda bilgilendirmemi ister misiniz? Geçecekseniz davet kodu verebilirim 1 ay ücretsiz için.

Eğer altyapınız iyiyse tavsiye ederim hocam. Sitesinden sorgulama yapıp kaç mbps hıza kadar destekliyormuş sorgulayın. Ayrıca port durumunu farklı sitelerden sorgulayın. Bir süredir TürkNet kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım açıkçası gayet memnunum. Geçmeyi düşünürseniz davet kodu paylaşabilirim. İkimizin de 2.ay faturaları karşılanmış olur böylece.

Kendi altyapıları yok derken? YAPA ve GigaFiber'e nolmuş hocam? Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen. Türk Telekom'un altyapısından hizmet vermelerinin haricinde kendi altyapısında da hizmet vermektedir.
YAPA Türk Telekom sınırlarına bağlı. GigaFiber de siteler için özel tarife.

VDSL altyapım var 2 ay oldu kullanıyorum daha hiç kesinti yaşamadım biraz şans işi var 90 liraya 80 Mbps'den düşmüyor hızım oyunlarda pingimde 11 12 arası sabit.

Merhaba evimde kullandığım Türk Telekom internetimin taahhüdü bitmek üzere bu durumda bende 2 yıl aradan sonra tekrar internet firmalarını ve paketlerini incelemeye başladım. Tavsiye istemeden önce alt yapımın 50Mbps kadar desteklendiğini öğrendim ve araştırmaya başladım. Fiyatlar ve sunulan paketler o kadar saçma bir hal almış ki konu açmak zorunda kaldım. Tıkandığım noktadan bahsedecek olursam, birçok firma çok yüksek fiyatlara 8-16Mbps arası internet sağlıyor fakat bu hızlar benim kesinlikle işime yaramaz. En azından bir 25Mbps internet almam gerekiyor ve kesinlikle kotasız olması gerekiyor.

Firmaları araştırırken TurkNet firmasında takılı kaldım. Vadettikleri şeyler gerçekten muazzam alt yapımın desteklediği kadar interneti bana ortalama altı bir fiyata sunuyor, taahhüt gerekmediğinden bahsediyor ve ücretsiz kurulum yapıyor. Bu paketin bu kadar iyi olması ve şirketin fiziksel şubesinin olmaması beni büyük bir şüpheye düşürdü. Forum ve sözlüklerde yazılanları okuduğumda kullanıcıların yarısının bu firmaya lanet ettiğini yarısının da en iyi firma olarak bahsettiğini gördüm ve bu durumda beni iyice işin içinden çıkılmaz bir hale soktu. Daha önce bu firmayı uzun süre deneyimleyen ve artılarını eksilerini aktarabilecek birini arıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben kullanıyorum ve kullanmaya da devam ediyorum. 75 Mbps hızdan 78 Mbps hız veriyorlar adamlar bana. Yani sizin altyapınızın karşıladığı hızın tamamını size vereceklerdir. Aldığımdan beri sadece 1 kereye mahsus gece 4'te 1 saatliğine internet gidip gelmişti onun dışında memnunum. Sizde kullanın ilk ay bedava zaten beğenmezseniz tahaütte yok anında iptal sağlayabilirsiniz. Paketin ucuzluğuna bakmayın TurkNet'te gigafiber hariç tüm paketlerin fiyatı aynı. Yani sen 16 Mbps'lik pakette alsan aynı fiyat 100 Mbps alsan da aynı fiyat. 50 Mbps diyorlarsa sana 50 Mbps'yi çok az düşüşler bile olsa verirler.

-Telekomdan ekip göndermesi 1 aya kadar sürebilen bir firmadır.

-Internetin arızalıysa kesinlikle senden kaynaklıdır ve desteklerine göre X saattir sorunsuz kullanıyorsundur.

-Akşam saatlerinde aldığın hız Allah'a emanettir.

-Açtığın destek kaydına başlarken "a, B, C otomatik mesajlarıyla cevap verirseniz aboneliğimi iptal edeceğim" yazmana rağmen otomatik cevap atan bir firmadır.

-Internetim yok diye destek kaydı açtığında "sorunu yaşadığınız saatlerde 15 dakika aralıkla hız testi yapıp gönderir misiniz?" Diye cevap veren bir firmadır.

-Telekomdan ekip göndermesi 1 aya kadar sürebilen bir firmadır.

10/10 firma 👍

Türk Telekom firmasını 2 yıldır kullanıyorum sanırım benim şansım yaver gitti 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadım. Hiç ping veya hız düşme problemim dahi olmadı.

Bu konulardan anlamıyorsanız size baştan sona yardım ederim. Türk.net kullanıyorum bende 1 ay bedava. Geçiş konusunda bilgilendirmemi ister misiniz?

Eğer TurkNet çalışanı değilseniz bilgilendirilmek isterim :) konuyu bunun için açtım zaten.

Eğer altyapınız iyiyse tavsiye ederim hocam. Sitesinden sorgulama yapıp kaç Mbps hıza kadar destekliyormuş sorgulayın. Ayrıca port durumunu farklı sitelerden sorgulayın. Bir süredir TurkNet kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım açıkçası gayet memnunum. Geçmeyi düşünürseniz davet kodu paylaşabilirim. İkimizin de 2.ay faturaları karşılanmış olur böylece.

TurkNet'in sitesinden sorgulama yaptığımda 75Mbps çıkıyor. Port tarafında herhangi bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum çünkü Türk Telekom daha geçen hafta kapımın önüne port kutusu taktı :)

Türk Telekom'un alt yapısını kullandıklarını söylüyorlarmış. Türk Telekom şu an benim için bayağı iyi hizmet sağlıyor ama insan şüpheye düşmüyor değil. İlk birkaç ay geçtikten sonra kalite çok düşüyor gibi söylemler duyuyorum sürekli bu durum da beni içten içe korkutmuyor değil.
Milleni.com, SOL, Vodaone veya başka hangi firma olursa olsun ADSL ve VDSL'de TT üzerinden hizmet veriyor.

YAPA bile TurkNet'in kendi altyapı değil, YAPA bir sistemdir.

Kalite kısmına yorum yapamam, TT bile kalitesini düşürürken TurkNet gibi ufak firmaların düşürmesine şaşılmamalı.

YAPA elbette bir sistem Ulunay hocam biliyorum onu fakat sonuçta Türk Telekom santraline koyulan cihazlar Türknet'in. Dolayısıyla o internetin kontrolü Türknet'te. Bu yüzden Türknet'in altyapısı olarak varsaydım. Yoksa elbette YAPA sistemindeki santral ve kablolar Türk Telekom'a ait. GigaFiber'de kendi fiber altyapısını döşüyor. Ayrıca siteler için değil Bahçelievler'de çoğu mahalleye ve dolayısıyla apartmanlara gelmiş durumda.

Türk Telekom firmasını 2 yıldır kullanıyorum sanırım benim şansım yaver gitti 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadım. Hiç ping veya hız düşme problemim dahi olmadı.

Eğer TurkNet çalışanı değilseniz bilgilendirilmek isterim :) konuyu bunun için açtım zaten.

TurkNet'in sitesinden sorgulama yaptığımda 75Mbps çıkıyor. Port tarafında herhangi bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum çünkü Türk Telekom daha geçen hafta kapımın önüne port kutusu taktı :)
Normal bir kullanıcıyım. :) . Telegram kullanıyorsanız ordan da yardım edebilirim bire bir iletişim için. Şimdi evinizdeki interneti iptal ettirmeden hizmet numaranızla türk.ney e taşımanız gerekiyor. Satış birimini arayıp satış birimi sizden 1 ay bedava için davet kodu isteyecek (benden almak isterseniz söyleyin ben yazayım size mutlaka) onlara bilgileri verdikten sonra e postanıza gelen belgeleri çıktı alıp imzalayıp ücretsiz bir şekilde türk.net e postalıyorsunuz. Ve geçişiniz 2 günde tamamlanıyor ( kullandığınız davet kodlarına dikkat edin karşıdaki kişi 1 gün bile faturasını geciktirse sizde kullanamıyorsunuz not:benim faturam yok otomatik ödemede.)

2 senedir kullanıyorum ve son derece memnunum. VAE'deyim, hattım 100 Mbps desteklese de TT sağ olsun DSLAM kilidi nedeniyle 79 tanımlı ve 75 Mbps hız almaktayım. Gün boyu aynı hızı alıyorum, akşam yoğun saatler dahil. Kopma falan hiç yaşamadım, altyapım çok iyidir ama o da bir etkendir. 2 senede toplasanız 5 defa destek kaydı açmamışımdır.

Pimpirikli bir kullanıcıyımdır, en ufak bir sorunu büyütür çözülmezse ISS değiştiririm. O yüzden Türknet bugün iyidir, yarın bozar, sıkıntı yaşatırsa ilk ayrılan ben olurum. Turknet öncesi 2 ay kadar Millenicom kullandım, prime timeda pingler 300'lere çıkıyordu. 2 ay kadar da Netspeed kullandım, daha doğrusu paket kaybı illeti yüzünden kullanamadım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı