TurkNet Özgür İletişim Fiber 100 Paket Değişimi

Trap0913

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 aydır TurkNet kullanıyorum ve paketimi aldığımda 16 Mbps'lik paketi aldım. Şu an altyapı sorguladığımda 100 Mbps alabileceğim yazıyor. Online işlemlerden paket değişikliği seçeneğine girdiğimde ise "Geçiş yapabilceğiniz en uygun pakettesiniz" yazıyor. Ne yapabilirim sizce?

Ekran Görüntüsü (210).png

Geçiş yapmak istediğiniz paket, Türk Telekom’un fiber altyapısını kullanıyor. TurkNet’te şu anda mevcut müşteriler, sadece ADSL ve VDSL paketler arasında geçiş yapabiliyor.

Burada iki seçeneğiniz var:
  • Aboneliğinizi iptal edip tekrar abone olmak.
  • Mevcut müşterilerin fibere geçişinin mümkün olmasını beklemek.
Beklemesi sorun olmayacaksa abonelik iptali yapabilirsiniz ve tekrardan başvurabilirsiniz. Büyük ihtimalle yeni bir modeme de ihtiyacınız olacak.

Merhaba arkadaşlar, 2 aydır TurkNet kullanıyorum ve paketimi aldığımda 16 Mbps'lik paketi aldım. Şu an altyapı sorguladığımda 100 Mbps alabileceğim yazıyor. Online işlemlerden paket değişikliği seçeneğine girdiğimde ise "geçiş yapabilceğiniz en uygun pakettesiniz" yazıyor. Ne yapabilirim sizce?

Eki Görüntüle 815362

Hocam, bana da 75 Mb verebileceklerini söylüyorlar. Şu an Vodafone kullanıyoruz, 16 Mbps üstü altyapınız desteklemiyor diyorlar.

Merhaba arkadaşlar, 2 aydır TurkNet kullanıyorum ve paketimi aldığımda 16 Mbps'lik paketi aldım. Şu an altyapı sorguladığımda 100 Mbps alabileceğim yazıyor. Online işlemlerden paket değişikliği seçeneğine girdiğimde ise "Geçiş yapabilceğiniz en uygun pakettesiniz" yazıyor. Ne yapabilirim sizce?

Eki Görüntüle 815362
Bende de gözükmüyordu, aradimt direkt 100 Mbps pakete geçirdiler.

Aynısını 15 gün önce yaşadım. TurkNet Online İşlemler > Arıza Kaydı > Paket değişikliği. Adı altında gönder. 24 saat içinde direkt geçişini yapıyorlar.

Konu sahibi, VDSL pakete yükseltmeyecek ki. ADSL paketten fiber aboneliğe geçecek. Evdeki telefon kablolarına kadar değiştirmesi gerekecek.
Tamam, kendi paketine geçiş yapıyorsa fark vermesine de gerek yok. Online işlemler üzerinde bazen uygun paketler seçeneği gözükmüyor, destek kaydı bırakarak değiştirebilir.

Değiştiremez. TurkNet'te, fiber pakete geçişler mevcut abonelere açık değil. Aboneliğini iptal edip sıfırdan başvurması gerekiyor. Kurulumu baştan yapıyorlar. İsterseniz TurkNet'e de sorabilirsiniz fakat aynı cevabı vereceklerdir.

TurkNet'te aboneliği iptal ettirmeden 16 Mbps ADSL veya 35 Mbps VDSL paketinden 100 Mbps VDSL'e ya da aynı şekilde 100 veya 35 Mbps VDSL'den 16 Mbps ADSL'e de geçiş yapabilir fakat 100 Mbps fibere geçiş yapamaz.

Online İşlemler'de 100 Mbps VDSL paketi gözükmüyorsa buna destek kaydı bırakılarak geçiş yapılabiliyor fakat Türk Telekom altyapısını kullanan 100 Mbps fiber pakete geçiş yapılamıyor.

Müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Bazen telefondan, sitede açıklanmayan şeyleri söyleyebiliyorlar. Atıyorum geçirmese bile, size belirli şeylerde kolaylık sağlıyorlar. Yani iptal etmenize daha kolay olanak sağlayıp, Utku'nun söylediği gibi geçiş yapabilirsiniz.

Konudan bağımsız tarayıcı uzantılarınıza takıldım. Onlar tarayıcıyı baya yavaşlatıyor ve bir işe yaramıyorlar. Adblock, Adblock Plus kaldırın. Bağlantıdaki uzantıyı kurun.
Ayrıca sisteminiz 64-Bit ise Yandex tarayıcısı kullanmanızı önermem.

Dediğiniz gibiyse gereksiz vakit kaybı. Abone olarak talebe dayalı olarak direkt kurulum ve geçişlerinin yapılıyor olması gerekiyor. Kader kısmet.

Geri
Yukarı