TurkNet ping değerleri nasıldır?

Peki kuruluma geldiklerinde salona kurdurabilir miyim mode mi? Siz nereye kurdurdunuz? Kurdurduysanız çekim gücü nasıl modemin?

Hocam pek fiber ile alakası yok gibi. Ben şu anda Kablonet fiberdeyim, fakat ping değerlerim çok yüksek ve sırf bu yüzden oyunları iyi bir şekilde oynayamıyorum.

Hocam taahhüt bitti artı olarak ping değerlerinden şikayetçiyim. Ben 9.5 senelik kullanıcısıyım bu arada. :)

Yalnız herkes bu hataya düşüyor modemden ayar yaptın mı düzeliyor neyse geçmiş ola ben 32 ms ile oynuyorum bazen 47 ms CS:GO'da.

Kurulumda hiçbir şekilde bizimle alakalı bir şey yok kutuyu gösteriyoruz modemi nereye koyacağımızı söyleyip kabloları çekiyorlar yer değiştirmek istediğinde ufak bir uzatma kablosuyla yer değiştirebilirsin.

Fiber altyapım var. 100 Mbps download, 10 Mpbs upload alıyorum. Speedtest'de pingim 10-15 arası çıkıyor. Valorant'da pingim 25-30 arası, R6'da 55-60 arası pingim var.

Hocam pek fiber ile alakası yok gibi. Ben şu anda Kablonet fiberdeyim, fakat ping değerlerim çok yüksek ve sırf bu yüzden oyunları iyi bir şekilde oynayamıyorum.
Zamanında Turkcell Fiber kullanmıştım. Ping değerleri 3-4 arası seyrediyordu. Turknet'e geçtim. Fiber olmamasından dolayı 20-25 arası alıyorum. Hız değerlerinde değişiklik yok.

Ben Türknet kullanıyorum LoL'de 9 ping alıyorum fiber.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Valve Tracer test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türk T*lekom altyapısı ile Türknet'ten ADSL kullanıyorum. CS:GO oynarken altyapı sahibi ucube şirketten ve sonradan denediğim Millenicom'dan daha iyi ping değeri alıyorum. Çünkü olay sadece şehre döşenen kablolar, santraller ve portlarla alakalı değil. Steam'e giderken 8 adet yönlediriciden geçiriyor. Millenicom'da bu sayı 13'tü. Türk T*lekom'da bunu ölçmemiştim ama onlar da yurt içinde tur attırıyor. Daha az hop demek daha az ping demek. Ayrıca bu hop noktalarından çoğu İSS'ye ait olduğundan dolayı bu şirketlerin router ve PoP kalitesi de önemli. Mesela Millenicom rezil rüsva vaziyetteydi. Sürekli ping dalgalanıyordu. Ancak üçüncü durağım olan Türknet'te huzura kavuştum. Taahhütsüz olduğu için denemeye değerdir. Belki sizin bölgenizde iyi sonuç çıkmayabilir. O zaman değiştirirsiniz.

Siz de tracert komutu ile veya pingplotter programıyla vaziyeti inceleyebilirsiniz.

Ben Türknet kullanıyorum LoL'de 9 ping alıyorum fiber.
Valve Tracer test.
Hocam o hız ney?

Yeni konular

Geri
Yukarı