TurkNet yüksek ping değerleri

Giresundayım işte ne yapmam gerekiyor onu soruyorum.
Neyse tahminim hala geçerli, sunucuya kadar olan bağlantında atlama sayısı önemli. Eğer atlama sayısı fazla artıyorsa gecikme de artmaya başlıyor. Uzaktan bağlanıyorsun demek oluyor bu. TürkNet'e bunun için yazın. Bunun dışında modem resetleyip yeni IP alın. Yeni IP aldığınızda konumunuz değişeceği için pingde değişebilir.

Neyse tahminim hala geçerli, sunucuya kadar olan bağlantında atlama sayısı önemli. Eğer atlama sayısı fazla artıyorsa gecikme de artmaya başlıyor. Uzaktan bağlanıyorsun demek oluyor bu. TurkNet'e bunun için yazın. Bunun dışında modem resetleyip yeni IP alın. Yeni IP aldığınızda konumunuz değişeceği için pingde değişebilir.

Modemi resetlersem tekrar kurulum yapabilir miyim sonuçta kurulum için Telekom'dan eve geliyorlardı yeni IP nasıl alabilirim?

Superonline 35 Mbps Fiber. Bende hiç memnun değilim, fiber gibi hissettirmiyor kendini. Pingi çok dengesiz. Warzone'da bazen 50-54 bazen 80 ping alıyorum.

Eki Görüntüle 1259688
Superonline 100Mbps kullanıyorum. Aynen hiç fiber gibi değil. Nefret ettim bunlardan. VDSL kullanayım diyorum altyapı çöp. Mecbur bunların çok çok kaliteli fiberine kaldık.

Dosya Ekleri

• AA.png
    AA.png
    49,2 KB · Görüntüleme: 37
Superonline 100Mbps kullanıyorum. Aynen hiç fiber gibi değil. Nefret ettim bunlardan. VDSL kullanayım diyorum altyapı çöp. Mecbur bunların çok çok kaliteli fiberine kaldık.
Yakında Turknet Fiber'e geçeceğim TT altyapısından. Bakalım ne olacak.

İstanbula ulaşma süren yüksek. TurkNet pop noktası direkt bağlı olsan 37 ping alacan. Fakat İstanbul için yine fazla. İstanbul'dan viyanaya 25 ms ile rahat bir bağlantı yapılıyor normalde. Senin ulaşma süreni eklediğimizde 50 ms civarı olması gerekiyor.

Sorun sende değil TurkNet'e 60 ping bir tık yüksek konuma göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı