TurkNet servis sağlayıcılı Türk Telekom modemin internet ışığı yanmıyor

LCDPBerlin

Hectopat
Dünden beri internetim kesik servis sağlayıcım TurkNet ve modemim de TP-Link TDW9970V3 Türk Telekom'un klasik modemi işte her neyse ben bu modemi resetledim arayüze girip hızlı kurulumunu da her şeyini yaptım. Hızlı kurulumda işte TurkNet'in bana gönderdiği kullanıcı adı ve şifreyi de doğru girdiğime eminim her şeyi doğru yaptığıma eminim fakat hala internet ışığı yanmıyor Power DSL Wi-Fi yanıyor ama bir tek internet ışığı yanmıyor sizce kablosal bir sorun mudur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet serverları bazen IP ataması yapmıyor. Destek talebinde bulunun, DSL ışığının yandığını ancak IP alamadığınızı belirtin, birkaç saate düzeltiyorlar.

DSL yanıyorsa kabloyla alakalı bir sorun değildir, doğru kurulum yaptığına emin misin? Genel ağ > Wan bağlantıları kısmında dsl_internet var onun karşısında düzenle deyip tekrar bilgilerini güncelle ve bağlanmayı dene

TurkNet serverları bazen IP ataması yapmıyor. Destek talebinde bulunun, DSL ışığının yandığını ancak IP alamadığınızı belirtin, birkaç saate düzeltiyorlar.
İnternet ışığının yanmama sebebi ip alamamam yani değil mi

DSL yanıyorsa kabloyla alakalı bir sorun değildir, doğru kurulum yaptığına emin misin? Genel ağ > Wan bağlantıları kısmında dsl_internet var onun karşısında düzenle deyip tekrar bilgilerini güncelle ve bağlanmayı dene
Nasıl düzenleyeceğim biraz açar mısın konuyu evet düzenle kısmını görmüştüm ama ne yapacağımı bilmiyorum

İnternet ışığının yanmama sebebi ip alamamam yani değil mi
TurkNet kullanırken defalarca yaşadığım bir sorun. Modemin IP alamadığını belirtmezseniz telekom ekiplerini gönderiyorlar. Onlar da TurkNet'te sorun var sunucuları IP atamıyor, bizlik sorun yok diyorlar. Siz direkt olarak dediğim gibi ayarların doğru, DSL ışığının yandığını ve internet ışığının yanmadığını belirtin. Sorunun TurkNet kaynaklı IP atamama sorunu olduğunu belirtin birkaç saate çözüyorlar.

Dosya Ekleri

• IMG_20220729_011230.jpg
    IMG_20220729_011230.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 20
düzenle dediğinde gelen yer
Orda 4 tane düzenle var hangisine basacağım

Ben sorunun temelinin şu yukarıdaki uyarı olduğunu düşünüyorum çünkü bizim internet adsl hatta kullanıcı adı bile [email protected] diye bitiyor ama ben şu an vdsl de olduğum için mi bağlanamıyorım acaba

düzenle dediğinde gelen yer
Tamam buldum orayı da orada neyi değiştiricem girdim dsl_internet kısmının düzenle yerine

Son düzenleme:

Geri
Yukarı