TurkNet vadettiği hızı vermiyor

Modemim 2.4 GHz destekliyor Zyxel vmg1312 t20 b model testi kablosuz telefonumdan yaptım. Bilgisayar ile yaptığımda 85 MBps değerini gördüm telefonda 30 zor olurken bu kadar fark olması garip değil mi?
2.4 Ghz ile en fazla 45 Mbps civarı alırsınız hocam zaten. Eski bir teknoloji olan 2.4 Ghz teknolojisinin doğası gereği böyle olur.

Kendiniz yazmışsınız, bilgisayarda test yaptığınızda yüksek hızı alabilmişsiniz. Modeminizde 5 Ghz olsa yine WiFi üzerinden yüksek hızı alabilirdiniz.

2.4 Ghz doğası gereği max 45 Mbps civarı verir. Burda Türknet'in suçu nedir ben onu anlamadım? Türknet size vaadettiği hızı tanımlamış. Kablo veya 5 Ghz bir wifi ile bu hızı alabilirsiniz. Modem sizin modeminiz, 2.4 Ghz destekliyormuş, teknolojinin sınırlarına takılmışsınız. Adamlar ne yapsın yani? Bu durumda nasıl vaadettikleri hızı vermemiş oluyoyorlar bir açıklar mısınız rica etsem?

2.4 Ghz ile en fazla 45 Mbps civarı alırsınız hocam zaten. Eski bir teknoloji olan 2.4 Ghz teknolojisinin doğası gereği böyle olur.

Kendiniz yazmışsınız, bilgisayarda test yaptığınızda yüksek hızı alabilmişsiniz. Modeminizde 5 Ghz olsa yine WiFi üzerinden yüksek hızı alabilirdiniz.

2.4 Ghz doğası gereği max 45 Mbps civarı verir. Burda Türknet'in suçu nedir ben onu anlamadım? Türknet size vaadettiği hızı tanımlamış. Kablo veya 5 Ghz bir wifi ile bu hızı alabilirsiniz. Modem sizin modeminiz, 2.4 Ghz destekliyormuş, teknolojinin sınırlarına takılmışsınız. Adamlar ne yapsın yani? Bu durumda nasıl vaadettikleri hızı vermemiş oluyoyorlar bir açıklar mısınız rica etsem?
Modemimin özelliklerinde 300 mbps yazdığı için bende maximum 300 destekliyor sandım. Yanlış anlaşılma oldu. Meğer modemimin kablosuz hız sınırı yüksek değilmiş. Türknet ile alakalı bir problem yokmuş yani. Benim konu hakkındaki bilgisizliğimden ötürü. Kusura bakmayın.

Öncelikle teşekkür ederim ancak kablosuz olarak bağlanmam neredeyse %50 oranında etkiler mi?
Kabloyla bağlı olan bilgisayarımdan test yaptığımda 85 Mbps'leri gördüm. Böylelikle kablolu bağlantının Wi-Fi bağlantısına göre %50 daha hızlı olduğunu fark ettim.

Rica ederim. Modeminiz desteklemiyor o hızları yeni modem alırsan artar hızı tabii telefon da aynı şekilde. Oyun oynuyorsan PC'den kabloyla bağlanman daha iyi olur. Onun dışında ben telefonda 30 45 70 Mbit hızlarını kullandım günlük hayatta pek bir fark yok hepsi hızlı hepsi yetiyor bilgisayarda 85 Mbit olması yeterli indirme ve oyun için.

Geri
Yukarı