TurkNet VMG3625-T50b IPv6 adresi kullanılmıyor

muntaro

Kilopat
TurkNet'ten e-posta geldi, IPv6 teknolojisi artık evinizde diye.

turknet.JPG

Sevindim, CGNAT'tan sonunda kurtulduk diye. Modem arayüzünde halen IPv4 bağlantı vardı, IPv6 bölümünde atanmış bir IP yoktu. TurkNet'in blogunda yer alan sayfadan bakarak tüm ayarları aynı şekilde yaptım ve modemi yeniden başlattım. IPv6 adresi tanımlandı ancak IPv6'yı kullanamıyorum. Yazarak anlatmak zor, hazırladığım resimleri ekleyeyim ve bilgisi olan arkadaşların yardımını beklediğimi belirteyim. Şimdiden teşekkürler.
Modem modeli ve versiyonu: VMG3625-T50b - Firmware: v5.50(abpm. 5)F1

zyxel 1.JPG

zyxel 2.JPG

zyxel 3.JPG

zyxel 4.JPG

ipconfig.JPG

ipv6 test google.JPG

ipv6 test.JPG

Modemin sürüm güncellemesi var ise yükleyip deneyin lütfen.
Yazmıştım zaten: "Modem modeli ve versiyonu: VMG3625-T50b - Firmware: v5.50(abpm. 5)F1"
Yani son sürüm şu an. TurkNet blogunda sürümü güncellemeyin IPv6 almıyor yeni sürüm demiş ama o yorumun tarihinden daha sonra çıkmış bu sürüm. IPv6 alıyor modem, ama ben internete bağlanırken IPv6 alamıyorum. Zaten test sitelerinin resmini de bu yüzden attım.

Yazabilirdim ancak gelen bağlantıda bir sorun görünmüyor. IPv6 sağlıyor TürkNet ve modemde IPv6 atıyor kişisel bilgisayarıma. Siz yukarıdaki yazıyı okudunuz mu? "IPv6 adresi tanımlandı ancak IPv6'yı kullanamıyorum." Yani var olanı kullanamıyorum. Buradan destek istememin sebebi kişisel bilgisayarımda veya modemde herhangi bir ayar veya değer değiştirmem gerekip gerekmediğini öğrenmek. Belki tarayıcı ile bile alakalı olabilir bilemiyorum.
Olayı çözmeyi başardım, TürkNet'in sitesinde bir arkadaş modemin güncel yazılımını atmayın, TürkNet'in kullandığı güncel yazılımı atın demiş. Versiyon: V550ABPM3b2_F0 , aynı modemi kullanan ve sorun yaşayan arkadaşlar için TürkNet'ten link de bıraktım. Yazının en sonunda "MODEM GÜNCELLEMESİ" başlığı altında paylaşılmış. Çok şükür benim sorunum çözüldü, darısı diğer arkadaşların başına.

Son düzenleme:
Yazabilirdim ancak gelen bağlantıda bir sorun görünmüyor. IPv6 sağlıyor TürkNet ve modemde IPv6 atıyor kişisel bilgisayarıma. Siz yukarıdaki yazıyı okudunuz mu? "IPv6 adresi tanımlandı ancak IPv6'yı kullanamıyorum." Yani var olanı kullanamıyorum. Buradan destek istememin sebebi kişisel bilgisayarımda veya modemde herhangi bir ayar veya değer değiştirmem gerekip gerekmediğini öğrenmek. Belki tarayıcı ile bile alakalı olabilir bilemiyorum.
Olayı çözmeyi başardım, TürkNet'in sitesinde bir arkadaş modemin güncel yazılımını atmayın, TürkNet'in kullandığı güncel yazılımı atın demiş. Versiyon: V550ABPM3b2_F0 , aynı modemi kullanan ve sorun yaşayan arkadaşlar için TürkNet'ten link de bıraktım. Yazının en sonunda "MODEM GÜNCELLEMESİ" başlığı altında paylaşılmış. Çok şükür benim sorunum çözüldü, darısı diğer arkadaşların başına.
Kolay gelsin ben dediğiniz gibi yaptım benimde sorunum çözüldü ama modemi resetleyip temiz kurulum yapayım dedim ve şimdi arayüze giriş yapamıyorum bu versiyonun giriş sifresini biliyorsan bana gönderebilirmisin?

Eğer sıfırlama yaptıysanız (resetlediyseniz) modem şifresi de sıfırlanmıştır. Modem şifresini modemin arka bölümündeki etiketten öğrenebilirsiniz. Her modemin şifresi farklı.
modem.JPG

Yazılım ipv6 olarak güzel çalışyor ama cihaz açılış kapanış süresini uzatıyor bende belki düzelir diye reset attım arkasında yazan şifreyi tanımıyor zyxel müşteri hizmetlerini aradım 1 saat uğraştık yapamadık bende garantiye yolladım bu verdiğin yazılım vmg8623-t50b yazılımı bende uyumsuzluk yaptı herkes denemese daha iyi olur

Yazılım ipv6 olarak güzel çalışyor ama cihaz açılış kapanış süresini uzatıyor bende belki düzelir diye reset attım arkasında yazan şifreyi tanımıyor zyxel müşteri hizmetlerini aradım 1 saat uğraştık yapamadık bende garantiye yolladım bu verdiğin yazılım vmg8623-t50b yazılımı bende uyumsuzluk yaptı herkes denemese daha iyi olur
Üzüldüm. Ben de herhangi bir sorun olmadı. Zyxel destekte farklı versiyon modemlerin yazılımları ve güncelleme yapılırken dikkat edilmesi gereken husulara dair bilgiler içeren yazılar paylaşılmış. Başka arkadaşların benzer sorunlar yaşamaması adına bu konuyla alakalı linkleri de bırakayım. Zyxel Destek ve Cihaz Güncel Yazılımları

Yazabilirdim ancak gelen bağlantıda bir sorun görünmüyor. IPv6 sağlıyor TurkNet ve modemde IPv6 atıyor kişisel bilgisayarıma. Siz yukarıdaki yazıyı okudunuz mu? "IPv6 adresi tanımlandı ancak IPv6'yı kullanamıyorum." yani var olanı kullanamıyorum. Buradan destek istememin sebebi kişisel bilgisayarımda veya modemde herhangi bir ayar veya değer değiştirmem gerekip gerekmediğini öğrenmek. Belki tarayıcı ile bile alakalı olabilir bilemiyorum.
Olayı çözmeyi başardım, TurkNet'in sitesinde bir arkadaş modemin güncel yazılımını atmayın, TurkNet'in kullandığı güncel yazılımı atın demiş. Versiyon: V550ABPM3b2_F0, aynı modemi kullanan ve sorun yaşayan arkadaşlar için TurkNet'ten link de bıraktım. Yazının en sonunda "modem güncellemesi" başlığı altında paylaşılmış. Çok şükür benim sorunum çözüldü, darısı diğer arkadaşların başına.

Dostum bende aynı problemi yaşıyorum ve yazdığın TurkNet dosyasını indirdim. Ancak nereye nasıl yükleyeceğimi çözemedim. Firmware güncelleden mi yükleyeceğim yoksa başka bir yerden mi? Yardım eder misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı