TurkNet vs Netspeed vs GIBIRNet

Daywalkerrr

Hectopat
Dostlar nasipse Superonline'den (SansürOnline'den) kurtuluyorum. Taahhütsüz bir internet sağlayıcı arıyorum. Altyapı sorguladığımda Superonline fiber dışı VDSL varmış lakin modem yok, VDSL için bina tesisatı gerekiyor mu? 12 yıl önce Telekom kullanıyordum. Aktivasyon ücreti?

Tüm bunlar düşünüldüğünde TurkNet, Netspeed, GIBIRNet veya bunlar dışında Telekom altyapısının kullanan servis sağlayıcılarından hangisi avantajlı olur? İnternet kesileceği için telefondan sınırlı takip edebileceğim için tecrübenize danışayım dedim.

TurkNet kullanıyorum. Aktivasyon veya kurulum ücreti yok. Bina tesisatının değişmesine gerek yok, VDSL de bakır kablodan internet veriyor.

GıbırNet ile ilgili hiç tecrübem yok, kullanan yakınım da yok ama adı bana almamak için bir sebep gibi geliyor :D

Millenicom da değerlendirilebilir bir alternatif.

Yani bu sizin altyapınıza göre değişkenlik gösterir. Ben 3 senedir Türknet kullanmaktayım ve toplasan 1-2 kere kesinti yaşamışımdır. Gıbırnet hakkında bilgim yok fakat aralarından Türknet'i önerebilirim.

TurkNet kullanıyorum. Aktivasyon veya kurulum ücreti yok. Bina tesisatının değişmesine gerek yok, VDSL de bakır kablodan internet veriyor.

GıbırNet ile ilgili hiç tecrübem yok, kullanan yakınım da yok ama adı bana almamak için bir sebep gibi geliyor :D

Millenicom da değerlendirilebilir bir alternatif.
Hocam Türknet modem kiralıyor mu?

Forumda Millenicom, Süperonline altyapısını kullanıyor diye yazmadım onu. Çünkü aynı bayi, aynı arıza ekib, aynı altyapı
GIBIRNet hariç ikisi de olur bence. Ben Netspeed kullanıyorum gayet memnunum. Türknet kullanan komşum sıkıntı yaşamıştı mesela. Benim tavsiyemle Netspeed'e geçtiler şuan sorun yok. Altyapıdan altyapıya değişiyor.
Netspeed ile ilgili çok olumlu yorum okudum lakin modem vermiyorlar 500 ile 1000 Tl arası modem alsam bile 2 gün sonra gelir :(

Sonucu atar mısınız?

Ekran görüntüsü 2021-12-29 180548.png

Son düzenleme:
Modem kiralama yoksa anlaşılan ben şimdiden bir modem almam lazım.Az önce baktım Gıbırnet 10 TLye kiralıyor, aynı tarifeyi aynı altyapıyı en ucuza o veriyor lakin kimse tavsiye etmedi. O yüzden Türknet- Netspeed arasında bir karar vermem gerek.

Geri
Yukarı