TurkNet vs Netspeed

Sorgulamadaki hızı baz alma, modem ile buluşan hız önemliymiş. Sorgulamada hız 20 MB çıkıyorsa modem ile buluşan hız 16 MB ise 13MB'ye sabitlerler.

Tahütsüz ya biraz da ona güveniyorum 13 MB bile tamamım şu an aldıgım hız 6 download 0,4 upload tamam altyapı kötü ama bu da bayağı düşük bir sorun oldu mu Türk Telekom'u arıyorum sorun modem diyor başak bir şey diyor anca bayisine gidince düzeliyor müşteri hizmetlerini arıyorum artık takmıyorlar mı anlamadım işinizi halledeceğim biraz bekleteceğim diyor telefon kapanıyor tahütlüyüm ayrıcalmıyorumda artık ne gelirse tek tek denerim.
Biraz derdimi anlatmıs oldm mesajın için teşekkürler.

Anlıyorum aynı durumdaydık ben de 200mb fiberden VDSL ye geçtim sansüronlineden kurtuldum taahhütsüzlük nimet gibi geldi yalnız bi sıkıntısı telekom altyapısının sana verdiği ile sorgulamadaki hızın farklı olması,senin için süpriz olmasın diye dedim.Hayırlı olsun şimdiden
Edit: Firmalar arası geçişlerde kurulum ücreti olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederim. Yeni aboneliklerde çoğu taahütsüz firma kurulum ücreti alır. Türknet geçişlerde almıyor diye biliyorum. Cezayı da ödüyorlar belli limite kadar

Comnet;
Turuncunet.
Fixnet.
GIBIRNet.
Millenicom.
Netspeed.
Türk Telekom.
TurkNet.
Turkcell.
Vodafone.
Kablonet.
D-Smart
Tbtnet.
Netgalaksi.
Plusnet.
Oris.
Gibi firmalar mevcut tek firma odaklamasanız güzel olur. Türk Telekom altyapısını kullanıyor diye her firma iyi olacak veya sende iyi olup o kişide iyi olacak diye bir şey yok. Karşınıza cıkan destek ekibi iyi olmayabilir diğerine iyi olabilir sonra konum cok onemli. Herkesin evi tesisatı modemi kablosu da bir bir değil her sorunda firma sorunlu olarak bakmamak gerek. Şu gerçeği diyeyim yurtiçinde Türk Telekom'dan iyisini bulamasınız yurt dışında netgalaksi, GIBIRNet, Comnet vb cok iyiler ve sorun yaşadığınızda mesela saha dolabı Türk Telekom ilgileniyor. Arkadaşlar yani siz X firma kullansanız da genel sorunlara ana konulara Türk Telekom bakıyor kendi müşterilerinden az ilgileniyorlar ve çözümü cok zor ama Türk Telekom kullanırsanız evet pahalı tahhüt var ama sorunlarınız 1 günden kısa cozume varıyor. İlgilenen ekip var yurt içi cok iyi mecbur iyi olacak zaten herkes istediğini kullanır fakat tek firma denemeyin taahhütsüz iken deneyebilceğiniz güzel firmaları deneyin. İyi dediğiniz firmadan belki kat kat iyi verim alabilirsiniz. Ben mesela Türk Telekom kullanıyorum 24 ayda 1 kere sorun yaşadım o sorun 1 ay sürdü cunku 2. eve hafta sonu gittiğimden arasam da ulaşamıyordum pek hafta icine denk geldim gittim konuştuğum an cozumlend. İ Millenicom kullanıyorum onda zamanında sorunalr çeksemde şu an kusursuz bilginize profiimdede konularıma bakabiliirsiniz. Tavsiyem netgalaksi GIBIRNet Millenicom fakat ADSL hat gozukuyor TurkNet'de kesinlikle Türk Telekom ADSL de sorun yaşamanız %90 oranında ve sorunlarınla Türk Telekom ilgilencek. TurkNet olduğundan değil X firma bile olsan geç ilgilencek fakat ana Türk Telekom müşterisi olursan işte direkt ilgileniyorlar. O gün icinde Netspeed size VDSL port olduğunu gosteriyor VDSL olarak 35 pakete ya da 24Mbps pakete geçebilirsiniz. 24'e geçmek doğru olacaktır 20-25 arası hız alabilirsiniz. Tabii ki tesisat ve hat değerlerin iyi olması gerekiyor hat değerlerinizi atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Comnet;
Turuncunet.
Fixnet.
GIBIRNet.
Millenicom.
Netspeed.
Türk Telekom.
TurkNet.
Turkcell.
Vodafone.
Kablonet.
D-Smart
Tbtnet.
Netgalaksi.
Plusnet.
Oris.
Gibi firmalar mevcut tek firma odaklamasanız güzel olur. Türk Telekom altyapısını kullanıyor diye her firma iyi olacak veya sende iyi olup o kişide iyi olacak diye bir şey yok. Karşınıza cıkan destek ekibi iyi olmayabilir diğerine iyi olabilir sonra konum cok onemli. Herkesin evi tesisatı modemi kablosu da bir bir değil her sorunda firma sorunlu olarak bakmamak gerek. Şu gerçeği diyeyim yurtiçinde Türk Telekom'dan iyisini bulamasınız yurt dışında netgalaksi, GIBIRNet, Comnet vb cok iyiler ve sorun yaşadığınızda mesela saha dolabı Türk Telekom ilgileniyor. Arkadaşlar yani siz X firma kullansanız da genel sorunlara ana konulara Türk Telekom bakıyor kendi müşterilerinden az ilgileniyorlar ve çözümü cok zor ama Türk Telekom kullanırsanız evet pahalı tahhüt var ama sorunlarınız 1 günden kısa cozume varıyor. İlgilenen ekip var yurt içi cok iyi mecbur iyi olacak zaten herkes istediğini kullanır fakat tek firma denemeyin taahhütsüz iken deneyebilceğiniz güzel firmaları deneyin. İyi dediğiniz firmadan belki kat kat iyi verim alabilirsiniz. Ben mesela Türk Telekom kullanıyorum 24 ayda 1 kere sorun yaşadım o sorun 1 ay sürdü cunku 2. eve hafta sonu gittiğimden arasam da ulaşamıyordum pek hafta icine denk geldim gittim konuştuğum an cozumlend. İ Millenicom kullanıyorum onda zamanında sorunalr çeksemde şu an kusursuz bilginize profiimdede konularıma bakabiliirsiniz. Tavsiyem netgalaksi GIBIRNet Millenicom fakat ADSL hat gozukuyor TurkNet'de kesinlikle Türk Telekom ADSL de sorun yaşamanız %90 oranında ve sorunlarınla Türk Telekom ilgilencek. TurkNet olduğundan değil X firma bile olsan geç ilgilencek fakat ana Türk Telekom müşterisi olursan işte direkt ilgileniyorlar. O gün icinde Netspeed size VDSL port olduğunu gosteriyor VDSL olarak 35 pakete ya da 24Mbps pakete geçebilirsiniz. 24'e geçmek doğru olacaktır 20-25 arası hız alabilirsiniz. Tabii ki tesisat ve hat değerlerin iyi olması gerekiyor hat değerlerinizi atar mısınız?

Bu kadar detaylı yazı için teşekkür ederim hat değerime nasıl bakabilirim bilmiyorum.

Bu kadar detaylı yazı için teşekkür ederim hat değerime nasıl bakabilirim bilmiyorum.

Türk Telekom altyapısında isen gelende 192.168.1.1 giriş yapıp admin yazıp Türk Telekom yazın eğer ki Türk Telekom kulanmıyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifre isteyin genelde SMS kısmında yazıyor.

Netspeed zorunlu olmadığı halde altyapı geliştirme bahanesiyle sansür için DPI cihazı aldı, Netspeed sansüre ne meraklıymış. TürkNet'te DPI cihazı olmadığı için sadece DNS degiştirerek engelli sitelere girebilirsiniz, sırf basın özgürlüğü için bile TürkNet'e geçmeye değer.

Türk Telekom altyapısında isen gelende 192.168.1.1 giriş yapıp admin yazıp Türk Telekom yazın eğer ki Türk Telekom kulanmıyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifre isteyin genelde SMS kısmında yazıyor.

Giriş yaptıktan sonra ne yapmalıyım.
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.799 Mbps 8.223 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.789 Mbps 8.191 Mbps
Trellis Coding: OFF ON
SNR Margin: 16.9 dB 22.8 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 12.3 dBm 19.6 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 11.5 dB 22.5 dB
Attainable Net Data Rate: 1.141 Mbps 18.364 Mbps

sanırsam bu oluyor burdan ne ögreniyoruz?

Sanırsam bu bu verilerde ne ortaya çıkıyor?
Comnet;
Turuncunet.
Fixnet.
GIBIRNet.
Millenicom.
Netspeed.
Türk Telekom.
TurkNet.
Turkcell.
Vodafone.
Kablonet.
D-Smart
Tbtnet.
Netgalaksi.
Plusnet.
Oris.

Son düzenleme:
Giriş yaptıktan sonra ne yapmalıyım.

ADSL port details upstream downstream.
Line Rate: 0.799 Mbps 8.223 Mbps.
Actual net data Rate: 0.789 Mbps 8.191 Mbps.
Trellis coding: Off on.
SNR margin: 16.9 dB 22.8 dB.
Actual delay: 0 ms 0 ms.
Transmit Power: 12.3 dbm 19.6 dbm.
Receive Power: 4.7 dbm 4.7 dbm.
Actual ınp: 0.0 symbols 0.0 symbols.
Total attenuation: 11.5 dB 22.5 dB.
Attainable net data Rate: 1.141 Mbps 18.364 Mbps.

Sanırsam bu oluyor buradan ne ögreniyoruz?

Sanırsam bu bu verilerde ne ortaya çıkıyor?

ADSL hat bu hocam sizin VDSL 24Mbps pakete geçip VDSL ne kadar hız alabilceğime bakmak lazım şu an ADSL hat üzerinde 18Mbps 1 upload a kadar verebilir firma fakat size gelecek hız 11-17 arası olacaktır ondan dolayı VDSL hat geçiş yapınız port mevcut ise.

Netspeed zorunlu olmadığı halde altyapı geliştirme bahanesiyle sansür için DPI cihazı aldı, Netspeed sansüre ne meraklıymış. TürkNet'te DPI cihazı olmadığı için sadece DNS degiştirerek engelli sitelere girebilirsiniz, sırf basın özgürlüğü için bile TürkNet'e geçmeye değer.
Yukarıdaki mesajım geçerliliğini yitirmiştir, maalesef TurkNet'te illet sansür DPI cihazı kullanıyormuş, daha yeni tespit ettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı