NetSpeed vs TurkNet

iTee

Decapat
Daha fazla  
TurkNet kullanıyorum ama NetSpeed'e geçmek istiyorum. TurkNet kullanip da NetSpeed'e geçen ve düşüncelerini paylasabilecek birileri varsa yardımcı olabilir mi? Ne kadar iyi, TurkNet'ten iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şuan TurkNet kullanıyorum. VDSL boş port yok diye ADSL kullanıyorum. TurkNet'e 50 defa konu açtım ama boş port için uğraşmadılar. Millenicom'a geçiş yapıyorum. Adamlar sağolsun uğraşıp boş port oluşturdular ama forumda hep NetSpeed övülüyor. Şikayetleri az ve geri dönüşleri iyi diyorlar.

Bende turknet kullanıyorum.Daha önce net speed kullanmadım.Hizmet olarak bilmemde bazen bu firmaların senin yerinde portu olmayınca port kiralıyorlar bulunan firmadan. Mesela benim yerime aslında turknet gelmiyor fakat turk telekom var onun portunu kiralayıp bana veriyorlar .Yani kısacası hizmet olarak sormuşsan cevabım yok bende meraktayım fakat hız felan sormuşsan ilk önce portun kiramı yoksa bizzat turknetemi ait olduğuna bak. Artı net speed e geçersen ve oda yakınlarınızda porta sahip değilse yine o bölgedeki portu kiralayıp sana verecek bilmem yararlı olurmu bu bilgi.

Kurulu düzenin varsa bozma derim. Hadi D-Smart'tan falan geçsen neyse de TurkNet o kadar da kötü değil.

Doğru ama fiyata zam yaptı bir de zaten ev değiştireceğim hiç nakille falan uğraşmadan direkt operatör değiştireyim dedim.
1.5 sene önce ikisi arasında kalmıştım, NetSpeed'i seçtim, aktif olarak kullanmaktayım.

Hiç sorun yaşıyor musun ping falan çok önemli.

Ping'in internet servis sağlayıcısıyla pek bir alakası yok bence. Çoğunlukla altyapı kaynaklı oluyor.

Alakası var daha once D-Smart kullandım internet hızım düşük olmasına rağmen yalan söylemiyorum D-Smart internet işinde çok kötü ama ping olarak çok iyiydi TurkNet'e göre.

Ping'in internet servis sağlayıcısıyla pek bir alakası yok bence. Çoğunlukla altyapı kaynaklı oluyor.
Servis sağlayıcı ile de gayet alakası var ve TurkNet'in yurt içi ve yurt dışı pingleri şu aralar açıkçası pek iyi değil bana göre.
TurkNet kullanıyorum ama NetSpeed'e geçmek istiyorum. TurkNet kullanip da NetSpeed'e geçen ve düşüncelerini paylasabilecek birileri varsa yardımcı olabilir mi? Ne kadar iyi, TurkNet'ten iyi mi?
Benim şahsi öneirm Comnet olur bu noktada ama, ön ödemeli bir hizmettir yani parayı önden ödersiniz, öyle kullanırsınız. Misal 3 aylık internet almak isterseniz, önce 300 TL ödersiniz ve 3 aylık sürenin bitimine yakın yeniden aylık paketler şeklinde internet hizmeti satın alarak devam edebilirsiniz. Daha doğrusu ben böyle biliyorum fakat en iyi bilgiyi Comnet müşteri hizmetleri (444 46 78) üzerinden alabilirsiniz.

Geri
Yukarı