TurkNet vs Turkcell Superonline

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Şu anda Türk Telekom kullanmaktayım ve memnun olmadığım için değiştirmek istiyorum. Turkcell Superonline VDSL 35/4 Mbps ilk 6 ay 204 TL, sonraki 6 ay 244 TL fiyat verdi. TurkNet ise 81/8 Mbps 250 TL teklif verdi. Fiber altyapım bulunmuyor. Sizce hangisine geçmek daha mantıklı? Hangi firmanın müşteri hizmetleri daha iyi? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu ikili arasında Turknet öneririm. Netspeed ve Millenicom da bakmanızı öneririm. Netspeed ve Millenicom'da Turknet'e göre bir fiyat farkı yoksa bunlar arasından da Turknet öneririm.

Bu ikili arasında Turknet öneririm. Netspeed ve Millenicom da bakmanızı öneririm. Netspeed ve Millenicom'da Turknet'e göre bir fiyat farkı yoksa bunlar arasından da Turknet öneririm.
Netspeed ve Millenicom firmalarını hiç duymadım, bilmiyorum. Müşteri hizmetleri nasıl?

Bahsettiğiniz firmaların sundukları hız bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Netspeed.png
    Netspeed.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 79
  • Millenicom.png
    Millenicom.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 87
Netspeed ve Millenicom firmalarını hiç duymadım, bilmiyorum. Müşteri hizmetleri nasıl?

Bahsettiğiniz firmaların sundukları hız bu şekilde.
İki firma da Türkiye'de abonesi olunabilecek firmalar. Bana göre liste sıralama olmaksızın "Turknet, Türksat Kablonet, Netspeed, Millenicom" şekilde oluşuyor. Bunların arasından en uygun fiyatlı hangisiyse ona geçiş yapmanızı öneririm. Mesela verecekleri hız aşağı yukarı hepsinin aynı bu durumda ping değerleri gibi şeylerin yorumlarına bakmak gerekiyor. Bu listede VDSL altyapıda en iyi ping değerini Turknet verir tahminimce. Türksat Kablonet'in fiber altyapısı varsa mesela binanızda kendi altyapıları çok kaliteli Kablonet'in. Turkcell, TT ve Vodafone üçlüsünden uzak durmanızı öneririm. Yine de bu 3'ü arasında en iyisi Turkcell Superonline oluyor fakat hem taahhütlü kullanacaksınız, hem Turknet'e göre daha düşük hızda kullanacaksınız hem de aynı parayı vereceksiniz. Bu durumda Superonline'a bulaşmayın bile.

İki firma da Türkiye'de abonesi olunabilecek firmalar. Bana göre liste sıralama olmaksızın "TurkNet, Türksat Kablonet, Netspeed, Millenicom" şekilde oluşuyor. Bunların arasından en uygun fiyatlı hangisiyse ona geçiş yapmanızı öneririm. Mesela verecekleri hız aşağı yukarı hepsinin aynı bu durumda ping değerleri gibi şeylerin yorumlarına bakmak gerekiyor. Bu listede VDSL altyapıda en iyi ping değerini TurkNet verir tahminimce. Türksat Kablonet'in fiber altyapısı varsa mesela binanızda kendi altyapıları çok kaliteli Kablonet'in. Turkcell, TT ve Vodafone üçlüsünden uzak durmanızı öneririm. Yine de bu 3'ü arasında en iyisi Turkcell Superonline oluyor fakat hem taahhütlü kullanacaksınız, hem TurkNet'e göre daha düşük hızda kullanacaksınız hem de aynı parayı vereceksiniz. Bu durumda Superonline'a bulaşmayın bile.

TurkNet biraz daha yakın geldi bana. Kullanan arkadaşların çoğu memnun yani okuduğum yazılara göre. Türk Telekom ile 2 yıllık taahhüt vardı. Taahhüt bitince çok fazla zam koyuyor ve aynı interneti veriyor bana. 20 TL fazla verip daha hızlı, daha kaliteli bir ISS geçmeyi düşünüyorum. TT ile her ay bir sorun yaşıyorum. Sorunsuz kullandığım 1 ay bile olmadı.

İnternetim gidiyor, sorun giderden baktığım zaman DNS adresi bulunamadı diyor. Arayıp söylüyorum, yapacağımız bir şey yok diyor. Ping çıkıyor arıyorum, yapacağımız bir şey yok diyor. Telefondan 1080p video açıyorum hemen ping giriyor.

TurkNet biraz daha yakın geldi bana. Kullanan arkadaşların çoğu memnun yani okuduğum yazılara göre. Türk Telekom ile 2 yıllık taahhüt vardı. Taahhüt bitince çok fazla zam koyuyor ve aynı interneti veriyor bana. 20 TL fazla verip daha hızlı, daha kaliteli bir ISS geçmeyi düşünüyorum. TT ile her ay bir sorun yaşıyorum. Sorunsuz kullandığım 1 ay bile olmadı.

İnternetim gidiyor, sorun giderden baktığım zaman DNS adresi bulunamadı diyor. Arayıp söylüyorum, yapacağımız bir şey yok diyor. Ping çıkıyor arıyorum, yapacağımız bir şey yok diyor. Telefondan 1080p video açıyorum hemen ping giriyor.
Turknet tercih edin. Ben de VDSL 82/8 Turknet kullanıyorum. Daha önce TT, Turkcell, Vodafone üçlüsünü de kullandım. Birkaç tane adı şanı pek bilinmeyen ISS tecrübem de oldu. Diğer ISS'lerde minimum 40 ping alıyordum. Turknet'e geçtiğimden beri 4-5 ping alıyorum. Turknet gerçekten her açıdan ISS'ler arasında rakipsiz bana göre.

1675137683924.png

Aga bu Türk Telekom düşmanlığı neden neyini beğenmiyorsunuz bir ben beğeniyorum sanırım :D 50/8 olan paketini kullanıyorum bilgisayarım haricinde 4 cihaz bağlı Wi-Fi'ya ve pingim 10 sabit.

Aga bu Türk Telekom düşmanlığı neden neyini beğenmiyorsunuz bir ben beğeniyorum sanırım :D 50/8 olan paketini kullanıyorum bilgisayarım haricinde 4 cihaz bağlı Wi-Fi'ya ve pingim 10 sabit.
Sadece TT'ye karşı bir nefret yok. Genel olarak Taahhütlü ISS'lere bir nefret var toplumumuzda. Çünkü baktığınız zaman (100/8 Mbps paket hakkında konuşuyorum) Turknet ile TT arasında kıyaslama yapacak olursam alacağınız hız aynı verdiğiniz para da aynı hatta belki daha fazla para ödeyeceksiniz. Ne anlamı kaldı taahhüt yaptırmanın? 1000 Mbps paketler ise tam fiyasko zaten 3 meşhur ISS'nin. Turknet Gigafiber ile zamlanan hâli 230 TL bir fiyatı var. Bu hızları TT'den almaya kalksanız taahhütlü kullanmanıza rağmen 500+ TL bir fatura ödeyeceksiniz. Belki 4 haneli sayılara ulaşacak meblağ. Turknet kendi altyapısında bu hızları 230 TL'ye verebiliyorsa, TT neden veremiyor? Hem de taahhütlü olmasına rağmen. TT mi daha büyük bir firma yoksa Turknet mi? Tabii ki Türk Telekom daha büyük bir firma. Kazancı daha fazla, altyapısı daha fazla yani maliyetini Turknet'e göre çok daha rahat karşılayabilecek bir firma Türk Telekom. Fakat milleti bildiğiniz saf yerine koyup aynı hızları daha yüksek meblağ fiyatlara satıyorlar. Ben ne olursa olsun daha da ucuz olsa TT, Turkcell, Vodafone gibi firmalardan internet alınmaması taraftarıyım şahsen.

Hocam yaşadığım sorunları yukarı da belirttim. 2016 yılından beri kullanıyorum. Bir sorunum yoktu. Son 1 sene beni deli etti. Ek olarak bir de taahhüt bitince aynı İnterneti bana 230 TL'ye satıyor. 35/4 230 TL ödemek mi mantıklı yoksa 81/8 250 TL ödemek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı