Kablonet vs TurkNet vs Superonline

Her ne kadar interneti hızlı olsa da çok kopma sorunu yaşadım (halen daha haftada 2 kez kopuyor). İnternet kesildiğinde aramamız için yönlendirdikleri müşteri hizmetleri telefonu açmıyor. Açtıklarında ise bir sorun var diyerek telefonu kapatıyor. Modemi çok güçsüz yan odadan bile interneti tam verimli kullanamıyorum.

Her ne kadar interneti hızlı olsa da çok kopma sorunu yaşadım (halen daha haftada 2 kez kopuyor). İnternet kesildiğinde aramamız için yönlendirdikleri müşteri hizmetleri telefonu açmıyor. Açtıklarında ise bir sorun var diyerek telefonu kapatıyor. Modemi çok güçsüz yan odadan bile interneti tam verimli kullanamıyorum.
Anladım.Peki benim durumumda olsaydınız hangisini tercih ederdiniz.Adsl alıp vdsl port açılmasını beklemek de pek istediğim bir şey olmasa da ,benim için bir seçenek.

Anladım. Peki benim durumumda olsaydınız hangisini tercih ederdiniz. ADSL alıp VDSL port açılmasını beklemek de pek istediğim bir şey olmasa da, benim için bir seçenek.

İsterseniz Kablonet ile anlaşın. Belki de bu kopmaların nedeni bulunduğum yerdeki altyapılardır. Sizde sorun olmayabilir. Öneri verebilecek bilgiye sahip değilim o yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Türk telekom il müdürlüğüne gidip vdsl port için başvurup,birkaç ay taahütsüz adsl kullanıp vdsl gelmesini beklesem,gelmezse kablonet alsam mantıklı olur mu ?
Kablonet kullanan bir komşumla konuştum,büyük ihtimalle o da 100 güldüren paket kullanıyor.Yarın evlerine gidip internet hızını sorgulatıcam.İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz bir site var mı ? ve yanımda dizüstünü götürsem mi yoksa telefonla ölçsem de aynı sonucu alır mıyım ?İlk önce boşta sonrasında 1080 ve 4k video açıp ölçmeyi planlıyorum
Yarın kablonet kullanan bir komşunun evine gidip internet hızını ping değerlerini sorgulatacağım.İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz site ya da yapmam gereken bir yöntem var mı ?
Hız ölçümünü dizüstünden mi yapmalıyım yoksa telefondan yapsam da aynı sonucu alır mıyım ?
Ölçerken başka bir telefondan ilk önce boşta sonra 1080 en son da 4k video açarak denemeyi düşünüyorum.
Türk telekom il müdürlüğüne gidip vdsl port için başvurup,birkaç ay taahütsüz adsl kullanıp vdsl gelmesini beklesem,gelmezse kablonet alsam mantıklı olur mu ?
Kablonet kullanan bir komşumla konuştum,büyük ihtimalle o da 100 güldüren paket kullanıyor.Yarın evlerine gidip internet hızını sorgulatıcam.İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz bir site var mı ? ve yanımda dizüstünü götürsem mi yoksa telefonla ölçsem de aynı sonucu alır mıyım ?İlk önce boşta sonrasında 1080 ve 4k video açıp ölçmeyi planlıyorum
Yarın kablonet kullanan bir komşunun evine gidip internet hızını ping değerlerini sorgulatacağım.İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz site ya da yapmam gereken bir yöntem var mı ?
Hız ölçümünü dizüstünden mi yapmalıyım yoksa telefondan yapsam da aynı sonucu alır mıyım ?
Ölçerken başka bir telefondan ilk önce boşta sonra 1080 en son da 4k video açarak denemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Türk Telekom il müdürlüğüne gidip VDSL port için başvurup, birkaç ay taahhütsüz ADSL kullanıp VDSL gelmesini beklesem, gelmezse Kablonet alsam mantıklı olur mu?
Kablonet kullanan bir komşumla konuştum, büyük ihtimalle o da 100 güldüren paket kullanıyor. Yarın evlerine gidip internet hızını sorgulatıcam. İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz bir site var mı? Ve yanımda dizüstünü götürsem mi yoksa telefonla ölçsem de aynı sonucu alır mıyım? İlk önce boşta sonrasında 1080 ve 4K video açıp ölçmeyi planlıyorum.
Yarın Kablonet kullanan bir komşunun evine gidip internet hızını ping değerlerini sorgulatacağım. İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz site ya da yapmam gereken bir yöntem var mı?
Hız ölçümünü dizüstünden mi yapmalıyım yoksa telefondan yapsam da aynı sonucu alır mıyım?
Ölçerken başka bir telefondan ilk önce boşta sonra 1080 en son da 4K video açarak denemeyi düşünüyorum.

Yarın Kablonet kullanan bir komşunun evine gidip internet hızını ping değerlerini sorgulatacağım. İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz site ya da yapmam gereken bir yöntem var mı?
Hız ölçümünü dizüstünden mi yapmalıyım yoksa telefondan yapsam da aynı sonucu alır mıyım?
Ölçerken başka bir telefondan ilk önce boşta sonra 1080 en son da 4K video açarak denemeyi düşünüyorum.

Türk Telekom il müdürlüğüne gidip VDSL port için başvurup, birkaç ay taahhütsüz ADSL kullanıp VDSL gelmesini beklesem, gelmezse Kablonet alsam mantıklı olur mu?
Kablonet kullanan bir komşumla konuştum, büyük ihtimalle o da 100 güldüren paket kullanıyor. Yarın evlerine gidip internet hızını sorgulatıcam. İnternet hızını ölçmek için önerebileceğiniz bir site var mı? Ve yanımda dizüstünü götürsem mi yoksa telefonla ölçsem de aynı sonucu alır mıyım? İlk önce boşta sonrasında 1080 ve 4K video açıp ölçmeyi planlıyorum.

Kablolu yapmanızı oneririm ve spped test sitesi iyidir.

Arkadaşlar merhaba, direkt konuya giriyorum.
Yeni eve taşındık ve acil internet lazım.
Aslında araştırmaya ilk başladığımda TT HiperNet destekliyor gözüküyordu. VDSL2. Bu yüzden kafam rahattı, TurkNet alır VDSL bağlatırım diyordum ama VDSL boş port yok.

Farklı sitelerden sorguladım, altyapınız 59 Mbps destekliyor yazan da var 78 de.

TT
16 Mbps-ADSL

Superonline
24 Mbps
-1. yıl 109 TL / 2. yıl 129 TL
35 Mbps-1. yıl 129 TL / 2. yıl 139 TL
Superonline fiber ancak kendi altyapısı değil, Türksat'la iş birliği sayesinde uydudan fiber veriyoruz dedi. Tam anlamadım hatırladığım kadarı ile böyle söylendi.

TurkNet
VDSL port olmadığı için:
16 Mbps-99.90 TL ADSL

Kablonet
Alırsam "Güldüren 100 kampanyası" almayı düşünüyorum.
19-12 saatleri arasında 24Mbps'ye düşmesi benim için sorun değil çünkü diğer ISS'lerde 7/24 24Mbps zaten aynı fiyata denk geliyor.
100 Mbps/19-12 arası 24 Mbps- 1. yıl 110 / 2. yıl 120.
Arayıp sordum. Eski bir binada oturduğumuz için kutuya kadar FTTH/GPON, kutudan oturduğum daireye kadar coax/koaksiyel kablo ile geliyormuş.

TurkNet konusunda beni tereddütte bırakan 3 sorun var:
1-) Modem
Forumda Kablonet modemlerinin Wi-Fi'yı için kötü denmiş.
Verdikleri modemi satın alamıyorum, yalnızca kiralıyorlar. Kendim Kablonet modemi alabilir miyim bilmiyorum, Letgo'dan alınır yazan olmuştu sanırım.
Eğer router almam gerekirse ortalama bir model bana ne kadara patlar?
(Verecekleri modem -> Netmaster Infinity 401 DOCSIS 3.0)

2-) Ping
Kablonet ping diğer ISS'lere kıyasla yüksek yazanı çok gördüm.

3-) FTTH/GPON olmaması çok büyük bir eksi mi sizce?

TurkNet için, VDSL olsa alırdım. Kablonet için ise yukarıda yazdıklarımdan dolayı emin değilim. Superonline ise, kısaca pahalı.
Durum böyle. Bayağı kararsızım. Konu hakkında bilgili olduğum da söylenemez. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben şahsen bu noktada Kablonet'i tavsiye ederim ancak Ümit Önal'a mail atarak da VDSL port açılması için şansınızı deneyebilirsiniz.

Aslında olay hangisi iyi vs değil. Evinin olduğu yerde hangisinin altyapısı var ise o iyidir. Eğer ki altyapı TT'nin var ise sadece TurkNet derim. Ama altyapı Kablonet ise. Hiçbir yere bakma direk Kablonet.

Yeni konular

Geri
Yukarı