TurkNet Yalın İnternet Bağlantı Yok

Ozan Masmas

Decapat
Daha fazla  
TurkNet yalın internete geçişim olacaktı. Apartmanın girişinde kutuda kablolar ile bir ayar yapıldı ve gidildi. Beş gün içinde geçişin yapılacağı söylendi, beşinci günün sonunda ise internetim gitti. Sadece WLAN ve Power ışıkları yanıyordu (modem ZyXEL). Kablolara baktığımda bağlanan kabloların renk uyumu yoktu, yine bizim daireye giden kabloların renkleri ise uyuyordu ben de onlarla bağladım. (Renkler kırmızı ve beyaz içinde başka bir renk yok) Bu sefer DSL ışığı geldi ama İnternet ışığı da kırmızı yanmaya başladı hâlâ internet yok. Bir sıkıntı var ama tam çözümleyemedim, bilen birisi var ise ya da sorunu anlayan yardımcı olabilir mi?

Bunu bize sormak yerine müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz bence.
Türknet müşteri hizmetlerinde artık herhangi bir personel ile görüşemiyoruz maalesef. Online işlemlerde ise cevap almak çok zor. Derdimi anlatabileceğim birisi ile muhattap olamıyorum. 🥺🥺
Eğer hat hizmete açılmış ve net yok ise sizin donanımsal sıkıntı yok ise, büyük olasılık tanım sorunu var.
Keşke müşteri hizmetleri kalitesi daha iyi olsa da bunun cevabını hızlıca öğrenebilsem. Online işlemler menüsünde yüklediğim görseldeki bilgiler paylaşıldı sadece ve pek ne anlama geliyor bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-05-09-01-30-09-130_com.turknet.oim.jpg
    Screenshot_2021-05-09-01-30-09-130_com.turknet.oim.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 35
Zaten eskiden eziyet ile ulaşılan MH pandemi ile erişilemez hale geldi, sanki benim başıma devlet başkanı oldular. MH size hattı açtık dese sizin de bağlantılar doğru ise tek sorun tanım sorunu.
ADSL bağlantıların %17'lik kesiminde bu sorun ortaya çıkar.

Zaten eskiden eziyet ile ulaşılan MH pandemi ile erişilemez hale geldi, sanki benim başıma devlet başkanı oldular. MH size hattı açtık dese sizin de bağlantılar doğru ise tek sorun tanım sorunu.
ADSL bağlantıların %17'lik kesiminde bu sorun ortaya çıkar.
Anladığım kadarıyla benlik bir durum yok. İşkerini yapmalarını beklemem gerekiyor sanırsam.

Geri
Yukarı